به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 1 بهمن 1397

بانک انصار رتبه نخست «مدیریت سلامت اداری» شد

بانک انصار رتبه نخست «مدیریت سلامت اداری» شد

» سرویس: بازار - خبر بازار

بانک انصار جایزه مدیریت سلامت اداری کشور را از سوی دبیرخانه این جایزه به دست آورد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، مدیرعامل بانک انصار در مراسم اعطای این جایزه، تحلیل سیستمی، طراحی و اثربخشی نظام کنترلهای داخلی را عمدهترین عامل موفقیت این بانک در ارتقای سلامت اداری و کسب جوایز مدیریت در این خصوص در چهار سال دانست.

آیتالله ابراهیمی گفت: کنترل و ارتقای سلامت اداری با بدبینی و مچگیری ممکن نیست و تحلیل سیستمی را باید ایده و مبنای کار قرار داد.

وی ضمن اشاره به رویکرد سیستمی در مدیریت فرایندهای نظارت و کنترل گفت: فساد در سازمانها عوامل متعددی نظیر عوامل اداری- مدیریتی، فرهنگی- اجتماعی، اقتصادی و سیاسی دارد و با شناخت دقیق اجزای این عوامل و اثرات آنها بر روی یکدیگر میتوان نسبت به انتخاب و اجرای راهکارهای مهار فساد اقدام کرد.

مدیرعامل بانک انصار در ادامه به تشریح فرایند تحلیل، طراحی و ارزیابی اثربخشی نظام کنترل و نظارت بانک پرداخت و ضمن اشاره به رویکرد سیستمی و تحلیل پژوهشمحور بانک انصار در مقوله مبارزه با فساد اداری و ارتقای سلامت اداری افزود: این بانک با تکیه بر شناخت و بینش حاصل شده از تحلیل کلنگر مسئله فساد و سلامت اداری و نیز بهرهگیری از مدلهای یکپارچه کنترلهای داخلی، جهت مدیریت و کنترل اثربخش فرآیندها اقدام به طراحی ساختار نظام کنترل و نظارت خود کرده است.

ابراهیمی سپس اثربخشی سیاستها و آثار اقدامات نظارتی و کنترلی بانک انصار را مورد تحلیل قرار داده و در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: در مدیریت سلامت اداری، بانک انصار مجموعهای از اقدامات، ابزارها و فرآیندها را در قالب یک چارچوب استاندارد ساخت یافته برای تحقق اهداف ایجاد کرده است.

وی افزود: در رویکرد موجود، پس از تدوین و اجرای سیاستهای ارتقای سلامت اداری نتایج دریافت و اثربخشی آنها ارزیابی میشود.

ابراهیمی به ارایه پیشنهادهایی برای مبارزه با فساد و ارتقای سلامت اداری پرداخته و چنین نتیجه گرفت: برای مدیریت سلامت اداری باید استقرار نظام حاکمیت شرکتی، ایجاد تشکل حرفهای، به کارگیری موثر فناوریهای نوین، استقرار مدیریت ریسک یکپارچه، قانونگرایی، فرهنگسازی، آموزشهای مستمر، ارتقای بینش و نگرش نیروی انسانی و ترویج فرهنگ پاسخگویی و مستندسازی سیستمی سرلوحه فعالیت های سازمانی و به ویژه، حوزههای نظارت و کنترل قرارگیرد.

وی تاکید کرد: ما تلاش کردیم نظام سلامت اداری را در بدنه بانک انصار نهادینه کنیم.

مدیرعامل بانک انصار در ادامه گفت: این بانک حدود 13 و نیم میلیون حساب فعال دارد و 9 میلیون کارت صادر کرده که جذب رضایت این مشتریان کار مشکلی است؛ ایجاد نظام سنجش رضایت مشتریان این بانک مشخص کرد که 84 درصد مشتریان از عملکرد بانک رضایت دارند.

وی با اشاره به وجود 100 هزار سهامدار در این بانک افزود: بانک انصار از این منظر سومین شرکت بزرگ بورسی است.

ابراهیمی همچنین گفت: این بانک در بین 37 کشور اسلامی و 170 بانک رتبه‎های برتری در «اهتمام به مسئولیت اجتماعی» و «نسبت سود به سرمایه» به دست آورده است.

وی همچنین با اشاره به اعطای 240 هزار فقره تسهیلات قرضالحسنه در این بانک، از کمک بانک انصار به اقتصاد مقاومتی و شرکتهای دانشبنیان خبر داد.

گفتنی است بانک انصار این جایزه را برای چهارمین سال پیاپی کسب کرده است.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 27-09-1393, 20:33

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی