به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 27 دی 1397

توانمندسازی مناطق محروم برعهده تعاونی‌ها

توانمندسازی مناطق محروم برعهده تعاونیها

» سرویس: اقتصادي - تعاون و اشتغال

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مناطق محروم از آن دسته مناطقی هستند که می توان با تکیه بر ظرفیت تعاونی ها در آبادانی و سازندگی، توانمند گردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه کویر، حمید کلانتری در دیدار خود با استاندار کرمان با بیان این مطلب که نزدیک به 103 هزار تعاونی در سطح کشور مشغول به فعالیت هستند افزود: این تعاونیها اغلب در بخشهایی همچون کشاورزی، معدنی، توزیع، حمل و نقل، مسکن، دانش بنیان و... به ارائه خدمات می پردازند.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص اجرای اصل 144 قانون اساسی درباره ضرورت مشارکت بخش خصوصی در توسعه و اداره کشور، ادامه داد: تعاونیها به عنوان شرکتهایی که از بخش خصوصی نشات می گیرند می توانند همواره در بخشهای خدماتی و تولیدی به ارتقای سطح کیفی و اقتصادی کشور یاری رسانند.

معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین با بیان ویژگیهای تعاونیها توضیح داد: تعاونیها سبب ایجاد اشتغال پویا و نیز تامین نیروی انسانی به عنوان سرمایههای اجتماعی کشور می شوند، همچنین توانمند سازی قشر ضعیف جامعه از اهداف اینگونه بخشهاست.

کلانتری با اشاره به اینکه کرمان جزو استانهای تعاونی خیز محسوب می شود اضافه کرد: تعاونیهایی در بخشهایی همچون پسته، خرما، فرش و صنایع دستی و... موجب ارتقای رتبه استان کرمان در بین سایر استانها از لحاظ حمایت و پشتیبانی از تعاونیها شده است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان با بیان اینکه تعاونیها باید در جایگاهی رفیع تر و بهتر قرار گیرند خاطر نشان کرد: تشکیل ستاد حمایت از تعاونیها در استانها به همین منظور ساماندهی و عملیاتی خواهد شد.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 27-09-1393, 20:32

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی