به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 28 دی 1397

رهایی از وابستگی صنعت نفت به تولیدات خارجی با ساخت 10 گروه کالایی صنعت در کشور

زنگنه تاکید کرد:

رهایی از وابستگی صنعت نفت به تولیدات خارجی با ساخت 10 گروه کالایی صنعت در کشور

» سرویس: اقتصادي - انرژي

وزیر نفت با ابراز تاسف از این که پس از گذشت یک صد از سال اکتشاف و استخراج نفت در کشور هنوز بخش مهم و استراتژیک صنعت نفت در داخل کشور ساخته نمیشود و از بیرون مرزها تهیه میشود خاطرنشان کرد: ساخت 10 قلم کالا و تجهیزات راهبردی صنعت نفت با نگاه دانش بنیان تولید کالا آغازی بر رهایی از وابستگی صنعت نفت به تولیدات خارجی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در راستای برگزاری مناقصه ساخت 10 گروه کالایی مورد نیاز در صنعت نفت کشور توسط بخش خصوصی همایش تخصصی ارتقای توان ساخت داخل 10 پروژه تجهیزات راهبردی صنعت نفت با حضور نمایندگان بخش خصوصی (سازندگان، خریداران و دولت) برگزار شد تا ضمن معرفی ویژگی قراردادهای ساخت این گروههای کالایی مسائل و مشکلات بخش خصوصی و خواسته های آنها و همچنین انتظارات خریداران مطرح شود.

بیژن زنگنه وزیر نفت با ابلاغ پیامی به این همایش اظهار کرد: پیش از هر سخنی لازم می دانم از مدیران محترم بخشهای مختلف صنعت برای حضور در این گردهمایی و هم اندیشی تشکر و قدردانی کنم همچنین از تمامی سازندگان داخلی، صنعتگران، شرکتهای دانش بنیان و صاحب نظران که با حضور فعال خود به این رویداد بزرگ رونق بخشیدهاند سپاسگزارم.

وی افزود: به عنوان خدمتگزار صنعت نفت در کنار همه شما عزیزان در سالی که با نام عزم ملی و مدیریت جهادی آراسته شده است و با توجه به راهبردهای تعیین شده از جانب مقام معظم رهبری و تکالیف تعیین شده در قوانین بالادستی برای وزارت نفت، تمام توانایی خود را صرف اقتدار صنعت نفت کرد و در این مسیر به نشانه درخواست همکاری، دست تک تک شما مدیران و کارکنان صنعت نفت و سازندگان کالاهای راهبردی صنعت نفت را میفشارم تا با هم افزایی، صنعت نفت را پویا و موثر به پیش ببریم و با نگاه به درون (در صنعت) و اعتماد به توان موجود در داخل کشور (سازندگان داخلی) و استفاده از فناوریهای نوین، به بالاترین سطح توانایی دست یابیم.

وزیر نفت خاطرنشان کرد: باید این واقعیت تلخ را پذیرفت که علیرغم گذشت بیش از یک صد سال از اکتشاف و استخراج نفت در کشور، هنوز بخشی از نیازهای مهم و استراتژیک صنعت در داخل کشور ساخته نمیشود و از بین مرزها تهیه و تامین میشود واقعا چه باید کرد؟ و راه حل چیست؟

زنگنه خاطرنشان کرد: موضوع ساخت داخل 10 قلم کالا و تجهیزات راهبردی صنعت نفت با نگاه داشتن بنیان تولید کالا و یا قدرت طراحی ساخت در داخل کشور را بایستی آغازی بر رهایی ازو ابستگی صنعت نفت به تولیدات خارجی دانست.بدیهی است این حرکت بالنده و توقف ناپذیر تمام گستره صنعت نفت را پوشش خواهد داد.

وی ادامه داد: بر اساس این گزارش معاونت پژوهش و فناوری و شرکت پشتیبانی ساخت و تهیه کالای نفت تهران، استقبال گرم سازندگان جهت ساخت داخل کردن کالا و تجهیزات پروژههای دهگانه طبق برنامههای وزارت نفت، دلگرم کننده و امیدبخش است همکاران ما در شرکت نفت ضمن رعایت کلیه نکات قانونی و حقوقی، تمامی زمینههای لازم جهت انجام مناقصه، تعیین سازندگان برتر در پروژهها و نهایتا انعقاد قرارداد فراهم کرده و به زودی این مهم در صنعت نفت رخ خواهد داد.

وزیر نفت در پایان با تاکید بر اینکه کسب موفقیت در این رویداد عظیم صرفا منوط به همکاری و همبستگی تمامی حلقههای این زنجیره خواهد بود، گفت: منتظر اخبار خوش صنعت نفت در زمستان 1393 هستم که به یاری خداوند متعال زمینه ساز تحرک جدی در صنعت و اقتصاد کشور خواهد بود.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 27-09-1393, 20:32

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی