به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 27 دی 1397

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی: تحولات موجود در جامعه حاصل پافشاری دانشجویان بر روی عقاید خود است

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر دیروز در دیدار شرکت‌کنندگان نشست مشترک دانشجویان دانشگاه‌های دولتی و دانشگاه آزاد اسلامی از سراسر کشور با تسلیت سالروز شهادت آیت‌الله دکتر محمد مفتح گفت: ایشان دارای شخصیتی معتدل و آرام بودند که به خوبی توطئه استعمارگران مبنی بر جدا نگه داشتن دو قشر دانشگاهی و روحانی را با تمام وجود احساس کرده بودند.

به گزارش ایلنا، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در این مراسم که به مناسبت روز وحدت حوزه و دانشگاه و با حضور جمعی از طلاب حوزه انجام شد، با اشاره به اینکه با شهادت آیت‌الله شهید دکتر مفتح، تفکر وحدت حوزه و دانشگاه توسط امام(ره) پایه‌گذاری شد، افزود: این اقدام وحدت بخش امام(ره) در آن مقطع تاریخی انقلاب، اهمیت فوق العاده ای برای آرامش جامعه داشت و اتحاد و عدم تقابل حوزه و دانشگاه را به ارمغان آورد.

وی با تأکید بر ضرورت حفظ و تقویت وحدت حوزه و دانشگاه اظهار کرد: پیوند طلبه و دانشجو آمیختن دین، دانش، بالندگی، تعهد و تخصص را به بار می‌آورد و در سایه این پیوند، افکار هر دو قشر در جامعه و دانشگاه ترویج می‌یابد. تقویت روشنفکری دینی از طریق افزایش هم‌اندیشی و تعامل فکری میان دو نهاد مهم، یعنی حوزه و دانشگاه، از اهداف انقلاب اسلامی است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین ضرورت وحدت در جهان اسلام به ویژه میان شیعه و سنی را مورد تأکید قرار داد و افزود: یک میلیارد و 700 میلیون مسلمان در 60 کشور مستقل دنیا زندگی می کنند که اگر با هم متحد شوند، قدرت و نفوذ وصف ناشدنی در جهان پیدا می کنند و منشأ تحولات عظیمی خواهند شد.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در ادامه به اجتماع پرشور مردم در مراسم اربعین حسینی اشاره و تصریح کرد: مانور با شکوه مسلمانان در عراق دنیا را تکان داد و حماسه جاودانه دیگری از سوی دوستداران خاندان اهل بیت(ع) اعم از شیعه و سنی رقم زد که پذیرایی گرم و صمیمانه مردم عراق بر عظمت آن افزود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کرد: این نمونه اتحاد می تواند الگویی برای تمام بخش ها و جوامع و کشورهای اسلامی باشد و نشان داد اگر مسلمانان متحد باشند، به پیروزی های چشمگیری دست خواهند یافت و احمقانه ترین تفکر ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی است.

وی تحولات موجود در جامعه را حاصل پافشاری دانشجویان بر روی عقاید خود و ترویج آنان دانست و افزود: حرکت‌ها و تفکرات دانشجویان در صندوق های رأی تأثیرگذار است.

وی در پاسخ به درد دل‌ها و بیان مشکلات از سوی دانشجویان حاضر در جلسه گفت: منتقدان می‌توانند آزادانه و منصفانه مسائل و مشکلات را مطرح کنند و اگر رسانه‌ها و مطبوعات رسالت خود را ایفا نمایند تنش در جامعه کمتر شده و وحدت علاوه بر دانشگاه و حوزه در جامعه بسط یافته و منجر به حل بسیاری از مشکلات خواهد شد.

در ابتدای این دیدار رفیعی، محمودی، حجت الاسلام والمسلمین تقوی، فقیه، قربانی و گرائیلی از فعالان دانشجویی به بیان نظرات و مشکلات خویش در حوزه دانشجویی پرداختند.

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایلنا

تاریخ : 27-09-1393, 20:28

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی