به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 27 دی 1397

مداحان دانش‌آموز از متون اصیل و دقیق استفاده کنند/ طرح انس با اهل بیت در مدارس

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، حمیدرضا کفاش معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در هشتمین آیین تجلیل از نوگلان حسینی (مداحان دانش‌آموز) که در فرهنگسرای اندیشه تهران برگزار شد با بیان اینکه راه مقابله با افراطی‌گری‌ها پیوند با عاشورا و کربلا است، اظهار داشت: کانون مداحان آیینی حرکت بسیار ارزشمندی است که اگر این حرکت جهت پیدا کند عاشوراییان عاشورایی باقی خواهند ماند.

وی توصیه‌هایی به دانش‌آموزان مداح داشت و گفت: مداحان از متون اصیل و دقیق استفاده کنند و تأکید می‌کنم متون دقیق، اصیل، اشعار غنی و قوی را برای دانش‌آموزان گزینش کنید و خود نوگلان همن حساس باشند و هر شعری را نخوانند و از صحت و درستی آن یقین پیدا کنند.

کفاش افزود: سوق دادن دانش‌آموزان به مقاتل اصیل کار فرهنگیان است و مقتل‌خوانی شیوه بزرگ مداحان اهل بیت در تاریخ بوده است و باید فرزندان را از ابتدا به اصیل‌خوانی و توجه به متون مدقن سوق دهیم.

وی ادامه داد: زبان مدح و ثنا ویژه اهل بیت و بزرگان است و دانش‌آموزانی که در این عرصه فعالیت می‌کنند باید زبان نقد قشنگی داشته باشند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش به نکته دیگری در خصوص توجه مداحان دانش‌آموز اشاره و خاطر نشان کرد: تأکید می‌کنم نوجوانان و جوانان را به گونه‌ای تربیت کنید تا دانشمندی متعهد و با اخلاص، پزشک، مهندس، قاضی و سیاست‌گذار خوبی باشند که در کنار آن مداح اهل بیت باشند.

وی به تمهیدات آموزش و پرورش در خصوص توجه به موضوعات دینی اشاره و تصریح کرد: در وزارت آموزش و پروش برای توسعه فرهنگ دینی در سال اخیر طرح انس با اهل بیت و انتشار کتاب‌های 14گانه برای آشنایی دانش‌آموزان با اهل بیت انجام شد.

کفاش افزود: برای حفظ موضوعی قرآن و برای آنهایی که نمی‌توانند تمام آیات را حفظ کنند نیز پیش‌بینی‌های خاصی انجام شده است.

انتهای پیام/

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 27-09-1393, 20:26

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی