به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 26 دی 1397

«النسور»: ما در کنار دولت و ملت عراق می‌مانیم/«العبادی»: درباره تبادل زندانیان توافق کردیم

به گزارش گروه بینالملل خبرگزاری فارس، «عبدالله النسور» نخستوزیر اردن که صبح امروز در راس یک هیأت بلندپایه وزارتی وارد بغداد شد، با «حیدرالعبادی» همتای عراقیاش دیدار و گفتوگو کرد.

بر اساس بیانیه دفتر نخستوزیری عراق که در پایگاه خبری «السومریه نیوز» منتشر شد، عبادی در این دیدار گفت که دولت عراق قصد دارد به سیاست خارجهاش مبنی بر تقویت روابط با کشورهای جهان و همسایه اعتماد کند. این روابط مبتنی بر احترام متقابل و عدم دخالت در امور داخلی یکدیگر است.

وی در ادامه بر اهمیت تقویت روابط دوجانبه میان عراق و اردن در راستای خدمت به منافع دو ملت مذکور تاکید کرد.

صبح امروز نخستوزیر اردن وارد بغداد شد.

یک منبع آگاه در هیأت دولت اردن اعلام کرده بود که در این سفر، النسور با «فواد معصوم» رئیسجمهور و شماری از مقامات ارشد عراقی از جمله «حیدرالعبادی» نخستوزیر درباره روابط دوجانبه و تحولات عراق گفتوگو خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه این سفر، مکمل سفر عبادی به اردن در اکتبر گذشته است، افزود که پیشبینی می شود که در این سفر، پروندههای اردنی – عراقی از جمله پروندههای انرژی، امنیت و زندانیان اردنی در عراق بررسی شود.

مسئله حضور داعش در عراق در راس موضوعات مطرح در دیدار نخستوزیر اردن با مقامات عراقی خواهد بود. علاوه بر این، پروندههای مربوط به نفت، تجارت دوجانبه، بخش حمل و نقل و ترانزیت، امنیت راههای خشکی و ...بررسی خواهد شد.

بر اساس این گزارش، وزرای خارجه و امور مهاجرین، رسانه، کشور، صنایع تجاری، انرژی و سرمایههای معدنی، کشاورزی و دادگستری نخستوزیر اردن را همراهی میکنند.

کنفرانس خبری مشترک «العبادی» و «النسور»

نخستوزیران دو کشور پس از دیدار با یکدیگر در یک کنفرانس خبری مشترک شرکت کردند.

النسور در این کنفرانس گفت: اردن و عراق درباره تبادل زندانیان توافق کردند که هر یک از زندانیان مدت باقی مانده از محکومیتشان را در کشورهای خود سپری کنند.

نخستوزیر عراق نیز با تایید این مسئله گفت: البته این توافق شامل حال زندانیانی که به دلیل مسائل تروریستی محکوم شدهاند، نمیشود.

نخستوزیر اردن با اشاره به اینکه در این سفر حامل پیام «عبدالله دوم» پادشاه کشورش به ملت عراق است، گفت: اردن با تمام توان امنیتی و نظامیاش در کنار عراق و اقدام دولت این کشور در ایجاد اصلاحات ریشهای در روند سیاسی آن است.

النسور با اشاره به اینکه اردن نخستین مقصد در سفر رسمی عبادی به کشورهای منطقه پس از رسیدن به پست نخستوزیری بوده، گفت: ما اهمیت این اقدام عبادی را درک میکنیم و قدر آن را میدانیم.

نخستوزیر عراق نیز با اشاره به توافقات تجاری دو طرف گفت: مبادلات تجاری میان عراق و اردن، از مشکل کمبود بودجه کشورمان کاسته است.

انتهای پیام/غ

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 27-09-1393, 20:25

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی