به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 4 خرداد 1398

گلوبال نیوز: کانادا به مدت دو سال میزبانی نشست‌های محرمانه آمریکا-کوبا را برعهده داشت

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، پایگاه اینترنتی «گلوبال نیوز» کانادا گزارش کرد که حدود هفت نشست محرمانه بین آمریکا و کوبا در دوسال گذشته صورت گرفته است که دولت کانادا میزبانی این نشست‌های محرمانه را برعهده داشته است.

طبق این گزارش، دولت کانادا در بین سالهای 2013 و 2014 میزبانی این نشست‌های بین مقامات دولت هاوانا و واشنگتن را برعهده داشته است که در نهایت فرایند مذاکرات محرمانه بین دو کشور به از سرگیری روابط دیپلماتیک بین دو کشور منتهی شد.

«استفان هارپر» نخست‌وزیر کانادا عادی سازی روابط بین آمریکا و کوبا را یک تحول مثبت تلقی کرد و از تغییرات به وجود آمده در رابطه دو کشور استقبال کرد و گفت: ما مکان‌هایی را فراهم کردیم که دو کشور بتوانند گفت‌وگوهایی را با هم داشته باشند و راههایی را برای عادی‌سازی روابط پیدا کنند.

وی همچنین ادامه داد که بهبود روابط دو کشور بسیار پیشتر باید صورت می‌گرفت و به تیره شدن روابط دو کشور در سال 1962 اشاره کرد.

طبق این گزارش، نشست‌های بین دو کشور آمریکا و کوبا در سال 2013 و 2014 در «اتاوا» و «تورنتو» برگزار شده است. این نشست‌ها محرمانه بوده تا از هرگونه واکنش شدید سیاسی در آمریکا و ایجاد مانع در مسیر این مذاکرات جلوگیری کند.

پایگاه خبری «اسپوتنیک» گزارش داد که پاپ فرانسیس نقش چشمگیری در این مذاکرات ایفا کرد زیرا او یک نامه شخصی به رهبران آمریکا و کوبا ارسال کرده بود و به طور دائم در خصوص عادی سازی روابط دو کشور با اوباما گفت‌وگو می‌کرد و در نهایت میزبانی آخرین دور مذاکرات را در واتیکان برعهده گرفت.

روز چهارشنبه (دیروز) رسانه‌ها اعلام کردند که یک شهروند آمریکایی که به اتهام جاسوسی در سال 2009 در کوبا دستگیر شده بود در قبال آزادی سه شهروند کوبایی در آمریکا آزاد شدند و ساعاتی بعد، اوباما و «رائول کاسترو» رئیس‌جمهور کوبا به طور همزمان در کشورهای خود سخنرانی کردند و از عادی سازی روابط دو کشور سخن به میان آوردند.

اوباما آشکار از پاپ فرانسیس و تلاش‌های کانادا در این زمینه تشکر کرد و گفت که آنها نقش چشمگیری در بهبود روابط کوبا و آمریکا ایفا کردند.

انتهای پیام/

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 27-09-1393, 20:25

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی