به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 27 دی 1397

موافقت سازمان ملل با تعویق یکساله پرداخت غرامت عراق به کویت

به گزارش گروه بینالملل خبرگزاری فارس، درخواست عراق برای تعویق پرداخت بخشی از غرامتهای این کشور به کویت بابت اشغال آن توسط کویت با موافقت سازمان ملل روبرو شد.

«لیا کرافت» مقام حقوقی عضو کمیسیون غرامت سازمان ملل امروز گفت: «شورای اجرایی(کمیسیون غرامت) با اتفاق آرا تصمیم گرفت که با تعویق پرداخت پنج درصد از غرامتهای عراق به کویت موافقت کند؛ بنا بر این تصمیم پرداخت این بخش از غرامت تا اول ژانویه 2016 به تعویق افتاد».

به گزارش رویترز، این تصمیم پس از پایان نشست پشت درهای بسته این کمیسیون در ژنو اتخاذ شد. به گفته «کرافت» تصمیم تعویق یکساله پرداخت غرامت به منظور «نشان دادن همدردی با عراق» بوده و کمیسیون پرداخت غرامت میخواهد به بغداد برای حل مشکلات اقتصادی جاری کمک کند.

صدام دیکتاتور مخلوع عراق در اوایل دهه 90 میلادی با این ادعا که کویت بخشی از عراق است به این کشور حمله و آنرا اشغال کرد. به دنبال این جنگ ائتلافی بینالمللی به رهبری آمریکا برای بیرون راندن نیروهای صدام تشکیل شد و در نهایت نیروهای بعثی کویت را ترک کردند.

به دنبال آن سازمان ملل عراق را مقصر جنگ خوانده و برای کویت غرامت تعیین کرد و مقرر بر آن شد که دولت عراق غرامت جنگ را بپردازد.

انتهای پیام/

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 27-09-1393, 20:25

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی