به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 1 بهمن 1397

فهم قرآن از طریق خواندن میسر است/ ضرورت طراحی الگوی واحد برای آموزش قرآن کریم

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری فارس اولین همایش روش‌های آموزش قرآن کریم صبح امروز با حضور حجت‌الاسلام کوششی مدیر‌عامل اتحادیه مؤسسات قرآنی، «علیرضا محجوب» نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مربیان قرآنی با همت دارالقرآن خانه کارگر در تالار حوزه هنری برگزار شد.

در این مراسم محجوب با اشاره به اینکه قرآن کریم اساساً یک پدیده کیفی است، گفت: قرآن کریم یک پدیده کیفی، کلامی و بیانی است و خدا به قصد کتابت ابلاغ و تفسیر قرآن را به رسولش عرضه کرد.

فهم قرآن از راه خواندن میسر است

وی با اشاره به اینکه معارف قرآن در گرو دانستن قرآن است، گفت: معارف این کتاب آسمانی در گروه دانستن و دانستن آن در گرو داشتن فرهنگ فهم است. قرآن کریم اقیانوس بیکرانی است که باید تلاش و کوشش وافری در راه اعتلای آن انجام دهیم تا بتوانیم بهره‌ای از معارف این کتاب آسمانی ببریم.

اولین شهدای صدر اسلام قاریان قرآن هستند

محجوب با اشاره به ابلاغ کلامی قرآن در صدر اسلام گفت: پیامبر اسلام(ص) هیچکس را برای تفسیر قرآن به جایی نمی‌فرستاد و اولین کار ایشان ابلاغ کلامی قرآن بود از این‌رو بزرگترین شهدای تاریخ اسلام قاریان قرآن هستند پس نباید تصور کنیم قرائت راه پیش ‌پا افتاده‌ای است و نباید فقط راههای محتوایی را بررسی کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به ضرورت آموزش و خواندن قرآن به همان صورتی که خداوند به پیامبر آموخت گفت: باید آنگونه که پیامبر قرآن را خواند و خداوند صورت کلمات را به ایشان آموخت باید قرآن بخوانیم و بدانیم اگر می‌خواهیم به کلام خدا متصل شویم باید از راه قرائت جرعه‌ای از این چشمه برداشت کنیم.

کوششی: ضرورت طراحی الگوی واحد برای آموزش قرآن کریم

در ادامه مراسم حجت‌الاسلام کوششی طی سخنانی با اشاره به ضرورت طراحی الگوی واحد برای آموزش قرآن کریم گفت: آنچه امروز در جامعه قرآنی پیدا می‌شود یک سردرگمی و پراکندی در آموزش است و الگوی واحدی برای آموزش وجود ندارد. متأسفانه هرکس برای خود روشی طراحی کرده و همه روش خود را صحیح می‌دانند.

باید قرآن با روش‌های آسان به مردم آموزش داده شود

وی با اشاره به ضرورت تعلیم آسان قرآن به مردم گفت: ما نه عرب‌زبان هستیم و نه می‌توان همه مسائل را به صورت ریشه‌ای برای عموم جامعه بیان کرد از این‌رو باید روش‌هایی ابداع شود که مردم به آسانی تحت تعلیم قرآن کریم قرار گیرند و یکی از دلایلی که در آموزش و پرورش و حتی دانشگاه‌ها هم مشکل آموزش قرآن وجود دارد همین است که روش‌های آموزشی روش‌های ساده و سهلی نیستند.

انتهای پیام/و

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 27-09-1393, 20:25

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی