به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 26 دی 1397

استاندار مازندران در پژوهشكده شمال انستیتو پاستور كشور؛ تولید محصولات سالم كشاورزی، موجب توسعه صادرات خواهد شد

با حضور ربیع فلاح، استاندار مازندران و مصطفی قانعی، رییس انستیتو پاستور ایران، پنج طرح مهم آزمایشگاهی، تحقیقاتی و علمی- تخصصی در انستیتو پاستور ایران، پژوهشکده منطقه شمال کشور به بهره برداری رسید.

به گزارش ایلنا، به نقل از روابط عمومی استانداری، ربع فلاح در مراسم افتتاح این طرح ها، ضمن گرامی داشت هفته وحدت حوزه و دانشگاه و یاد و خاطره متفكر شهید آیت الله دكتر مفتح، با اشاره به این كه مازندران در تولیدات كشاورزی از قطب های كشور است، بیان داشت: باید برای تامین امنیت و سلامت غذایی مردم نهایت تلاش صورت گیرد و بحمدالله در مازندران به عنوان دارنده رتبه اول تولید در بخش كشاورزی كشور، در این راستا برنامه داریم.

وی، با اشاره به این كه برای ورود به پهنه صادرات باید تولیدات سالم را در دستور كار قرار داد، یاد آور شد: با توجه به تولید 12 درصد از مرغ كشور در مازندران، با ارتقاء سلامت تولیدات، دریچه صادرات در این بخش گشوده گردد.

فلاح،با تاكید بر این كه ارزش تولیدات سالم باید با انجام كارهای ترویجی و تبلیغی برای مردم و تولیدگران شناخته شود، خاطر نشان ساخت: از برنامه های اساسی استان در بخش كشاورزی، تولید محصولات سالم است و در این مسیر از همه توانمندی ها و ظرفیت ها بهره خواهیم برد.

نماینده عالی دولت در مازندران با اشاره به این كه طرح تحول سلامت كه توفیقات بسیاری داشته است، از طرح های انقلابی است، افزود: مازندران در اجرای این طرح و ارایه میزان خدمات در این راستا در رتبه ی نخست كشور قرار دارد.

استاندار مازندران، با بیان این كه باید سطح خدمات درمانی و بهداشتی را به دورترین نقاط استان ارایه نمود، گفت: تا پایان امسال نزدیك به 150 مركز ارایه خدمات بهداشتی-درمانی در استان افتتاح خواهد شد.

وی انستیتو پاستور ایران، پژوهشکده منطقه شمال کشور را یك مركز استراتژیك علمی-پژوهشی دانست و یاد آور شد: باید بستر را برای نقش آفرینی خیرین در حوزه های سلامت، بهداشت و درمان به نحو مطلوب فراهم آورد.

فلاح، افزود: حضور خیرین و سرمایه گذاری در حوزه های پژوهشی كه در این پژوهشكده به ثمر رسید، چراغ امیدی را روشن نمود كه باید فروزان بماند.

استاندار با اشاره به این كه دانشگاه و مراكز آموزشی و پژوهشی باید ضمن تقویت جنبه های آموزشی و تحقیقاتی، به جنبه های كار آفرینی و تمهید بسترهای اشتغالزایی توجه نمایند و تجاری سازی علم در جامعه زمینه سازی شود، تصریح كرد: باید به سمتی حركت نمود كه نیاز كشور در آن راستا قرار دارد و با توجه به رقم بالای دانش آموختگان بیكار در مازندران به این نوع نگاه بیش از پیش نیازمند یم.

مقام عالی دولت در مازندران، با اشاره به این كه ترویج و توسعه پژوهش، گسترش مراكز دانش بنیان و توسعه تعامل بین بخش خصوصی، اجرایی و دانشگاهی از اولویت های استان در سال 94 است، بیان كرد: مراكز رشد را باید بیشتر ترویج نمود و در جهت تبدیل این مراكز به مراكز دانش بنیان با محوریت كارآفرینی تلاش جهادی به خرج داد.

استاندار مازندران، افزود: امروز به دنبال تحقق كامل ارتباط و تعامل با بخش خصوصی در خصوص تامین سلامت و بهداشت و درمان هستیم و دولت تدبیر و امید هم برای این موضوع وقت می گذارد و برنامه دارد.

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایلنا

تاریخ : 27-09-1393, 20:24

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی