به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 26 دی 1397

مدیر کل اوقاف و امور خیره مازندران در نخستین همایش وقف و رسانه: وقف هدفمند کردن مدیریت مالی واقف است

حجت الاسلام ستار علیزاده در نخستین همایش وقف و رسانه که با حضور مسئولین استانی و اصحاب رسانه در سالن اجتماعات آستان امام زاده عباس ساری برگزار شد با بیان اینکه وقف از جایگاه ارزشمندی برخوردار است اظهار داشت: وقف هدفمند کردن و ضابطه مند کردن مدیریت مالی واقف است.

به گزارش ایلنا از ساری، وی یکی از دستاوردهای مهم نظام جمهوری اسلامی را احیای موقوفات دانست و افزود: وقف یکی از موضوعات فراموش شده ای بود که انقلاب اسلامی آنرا احیاء کرد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه بشریت مدیون ووقف است ابراز داشت: وقف زمانی تحقق می یابد که گفتمان پیامبر اکرم (ص) در حوزه وقف عملیاتی شود.

حجت الاسلام علیزاده افزود: رسانه به عنوان افتخار اهل بیت (ع) و دین مبین اسلام است و بیان احادیث نیز کاری رسانه ای از صدر اسلام تاکنون است.

وی جایگاه رسانه را در ترویج فرهنگ وقف بسیار برجسته برشمرد و گفت: رسانه به عنوان بهترین همیاران اوقاف در ترویج فرهنگ می توانند با تسلط، سطح آگاهی مردم را نسبت به انجام فریضه وقف ارتقاء دهند.

حجت الاسلام علیزاده به منویات مقام معظم رهبری در حوزه وقف اشاره کرد و اظهار داشت: گفتمان مقام معظم رهبری در حوزه وقف یک گفتمان دینی است و این همایش جهت تحقق بخشیدن به مضامین ایشان برگزار شد.

وی در ادامه افزود: رسانه ها حضور جدی تر در حوزه وقف داشته باشند و با تسلط خود در آحاد جامعه ظرفیت وقف را به مردم بشناسانند و می توانند با تدابیر اتخاذ شده آسیب های وقف و آثار منفی موقوفه خواری را با استفاده از مبانی دینی بیان کنند.

حجت الاسلام علیزاده با بیان اینکه قرآن، یکی از بزرگترین رسانه است از اصحاب رسانه خواست تا خود و قلم هایشان را وقف، وقف کنند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران افزود: در رویکرد جدید سازمان اوقاف به مبحث وقف در حوزه های مختلف از قبیل مقاله نویسی، داستان، شعر و... با محوریت وقف پرداخته است.

وی به تبادل نظر در حوزه وقف که یکی از نیازهای روز این حوزه است اشاره کرد و ابراز داشت: یکی از اهداف همایش وقف و رسانه تجلیل از فعالین عرصه رسانه است، چرا که فعالین این عرصه نقش بسزایی در گسترش و ترویج فرهنگ وقف در جامعه دارند.

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایلنا

تاریخ : 27-09-1393, 20:24

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی