به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 30 بهمن 1397

گمرک اردبیل فاقد ارزیاب صنایع دستی است؛ صادرات ‌در حد صفر‌

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، علیرضا دباغ عبداللهی عصر امروز در حاشیه تجلیل از پژوهشگران حوزه صنایع دستی در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار کرد: این گلایه نیست بلکه اصولی است که همچنان ادامه دارد و گمرک استان اردبیل فاقد ارزیاب صادرات صنایع دستی است و از همین رو امکان صادرات صنایع دستی از گمرکات استان اردبیل وجود ندارد.

وی تصریح کرد: همین امر سبب شده تا صادرات از استانهای همجوار همچون آذربایجان شرقی و غربی انجام شود و آمار صادرات صنایع دستی استان اردبیل در حد صفر است که به همین دلیل ما نمیتوانیم با این آمار صفر برای تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنایع دستی تسهیلات ملی پرداخت کنیم.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان از عملی نشدن وعدههای گذشته در این زمینه خبر داد و گفت: بعید است که به این زودیها گمرکات با راهاندازی دفتر ارزیابی صادرات صنایع دستی در استان اردبیل موافقت کند و این امر بر مشکلات و دامنه معضلات افزوده است.

دباغ عبداللهی حل این موضوع را به نفع توسعه و ترقی صنایع دستی اعلام کرد و افزود: امیدواریم با راهاندازی شورای صنایع دستی استان اردبیل و با پیگیریهایی که مسئولان انجام میدهند فرآیند امر در این زمینه تسهیل شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: تا پایان امسال برای نخستین بار در سطح کشور دوره گوهرشناسی را برای علاقمندان برگزار میکنیم و تلاشمان بر این است تا بتوانیم زمینه حرکتی خوبی را در تدوین و انتشار این مبانی به خوبی انجام دهیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، معاون صنایع دستی اردبیل اضافه کرد: در حال حاضر صنایع دستی اردبیل با وجود ظرفیتهای ممتاز در عرضه و معرفی به بازارهای جهانی با مشکلاتی روبهروست.

دباغ عبداللهی به شناسایی 50 هزار فعال عرصه صنایع دستی اشاره کرد و ادامه داد: 70 درصد این صنعتگران و هنرمندان کارت شناسایی خود را دریافت کردند.

وی از پوشش 285 منطقه روستایی در هشت سال اخیر خبر داد و گفت: چهار هزار مجوز مشاغل خانگی در روستاها صادر شده و زمینه آموزش 25 هزار صنعتگر این عرصه نیز فراهم آمده است.

دباغ عبداللهی ایجاد 17 هزار اشتغال پایدار را در سایه فعالیتهای این حوزه یادآور شد و افزود: هفت میلیارد تومان تسهیلات مشاغل صنایع دستی در این استان پرداخت شده و 30 درصد صادرات غیرنفتی استان اردبیل را نیز صنایع دستی تشکیل میدهد.

وی با انتقاد از افرادی که به صنایع دستی به عنوان وسایل تزئینی نگاه میکنند، تصریح کرد: ما تنوع تولیدات را نیز در این عرصه شاهد و ناظر هستیم.

انتهای پیام/62001/ش30

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 27-09-1393, 20:21

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی