به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 30 بهمن 1397

تأمین اعتبار 5 میلیاردی برای بازخرید نیروهای مازاد کارخانه‌های «فارسیت» ‌

به گزارش خبرگزاری فارس از دورود، علی آشتاب عصر امروز در کمیسیون کارگری شهرستان دورود که منظور بررسی مشکلات کارخانه فارسیت دورود برگزار شده بود، اظهار داشت: باید در برخورد با موضوعات کارگری با اقدامات کارشناسی تصمیمگیری کرد.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده برای ادامه فعالیت کارخانه فارسیت دورود گفت: در این بین تلاشهای بسیاری از سوی استاندار، فرماندار شهرستان دورود، نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس و سایر مدیران استان و شهرستان صورت گرفته است و در جلسهای که در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به همین منظور برگزار شد، سیاستگذاریهای لازم برای رفع مشکلات صورت گرفت.

این مسئول با بیان اینکه به هیچ وجه نمیخواهیم این واحد صنعتی در شهرستان دورود تعطیل شود، یادآور شد: بخشی از نیروی کار این واحد مازاد است و هرچه این روند ادامه پیدا کند، این کارخانه در آینده با مشکلات بیشتری مواجه میشود.

وی با اشاره به تشکیل کمیته ویژهای برای بررسی شرایط نیروهای کارخانه فارسیت عنوان کرد: 16 نفر از کارگران این کارخانه داوطلب به بازخرید شدن هستند و بدون نوبت کار این افراد در حال انجام بوده و آرای آنها صادر شده است.

آشتاب تصریح کرد: در بررسیهای به عمل آمده پنج نفر واجد شرایط بازنشستگی پیش از موعد هستند که پرونده آنها در جریان است و 11 نفر کارگر رسمی هستند که خواهان بازنشستگی شدهاند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به این شرایط 106 کارگر در این واحد وجود دارد که بین 6 تا 12 سال سابقه کار دارند که در این میان به منظور بازخرید کردن آن از کمترین سابقه کاری به سمت پایه سابقه بیشتر لحاظ میشود.

وی تأکید کرد: تاکنون 30 نفر از کارگران تعیین تکلیف شدهاند و لازم است، تا در خصوص 106 کارگر دیگر نیز تصمیمگیری شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با بیان اینکه 5 میلیارد تومان اعتبار برای بازخرید کارگران مازاد کارخانه فارسیت دورود از سوی فارس و خوزستان تأمین شده است، ادامه داد: با پیگیریهای به عمل آمده مشکل نقدینگی وجود ندارد.

وی اضافه کرد: امیدواریم از این پس شاهد پویایی و شکوفایی این کارخانه باشیم و مدیران این شرکت در این راه تلاش هرچه بیتشری داشته باشند.

این مسئول در ادامه تصریح کرد: باید روند بازخرید شدن کارگران در کمال عدالت و بر اساس معیارهای تعریف شده صورت گیرد.

به گزارش فارس، با درخواست سهامداران مجموعه فارسیت به منظور ادامه حیات این واحد تولیدی 136 کارگر این کارخانه به شکلهای بازخرید و بازنشسته پیش از موعد کاهش مییابند.

انتهای پیام/2304/ش30

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 27-09-1393, 20:21

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی