به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 26 دی 1397

حدود 70 درصد درآمدزایی شهرداری‌های کلان‌شهرها وابسته به ساخت‌وساز است

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، هوشنگ خنداندل امشب در همایش شهرداران استان فارس اظهار کرد: وابستگی شهرداریها به درآمدزایی ساختوساز امری قابل قبول نیست و این میزان باید به کمتر از 35 درصد کاهش یابد.

وی با بیان اینکه میزان مشارکت مستمر شهروندان در اداره امور شهرها کاهش داشته است، گفت: این مشارکت که درآمدی پایدار برای شهرداریها محسوب میشود هماکنون حدود 2.5 درصد است که این میزان باید به بیش از 35 درصد افزایش یابد.

خنداندل با اشاره به تغییر نظام تأمین مالی شهرداریها در چند سال گذشته تصریح کرد: جایگزینی قانون مالیات بر ارزش افزوده موجب وابستگی شهرداریها به درآمدزایی ساختوساز شده که این پیامد نشان از عدم کفایت این جایگزینی است.

وی با بیان اینکه تأمین ماشینآلات و قیر مورد نیاز و رسیدگی به منابع مالی شهرهای با جمعیت 50 هزار نفر امسال و سال آینده در دستور کار قرار گرفته است، اضافه کرد: باید به شهرهای متوسط فرصت نفس کشیدن و عرضه خود به مردم را داد که نتیجه آن جلوگیری از مهاجرت جمعیت به کلانشهرها است.

این مقام مسئول ادامه داد: جذابیت شهری در شهرهای بزرگ در حال تقویت و در شهرهای کوچک در حال تضعیف بوده که این موضوع باعث جابهجایی جمعیت شده است که نتیجه آن افزایش حاشیهنشینی در کلانشهرها بوده، بهگونهای که معادل یکپنجم جمعیت کلانشهرها حاشیهنشینها هستند.

وی متورم شدن نیروی انسانی را از مشکلات شهرداریهای شهرهای کوچک و بزرگ دانست و افزود: در بررسی اولیه مشخص شده است که بیش از سه تا پنج برابر نیروی انسانی مورد نیاز در شهرداریها جذب شدهاند که این معضل مشکلاتی مانند افزایش هزینه دستگاههای اجرایی، ناکارآمدی، پرداختهای نامناسب و کم و روابط ناسالم اداری را به همراه دارد.

*هجوم بیرویه 50 درصد جمعیت فارس به شیراز

وی با بیان اینکه 50 درصد از جمعیت فارس در شهر شیراز و 15 درصد آن در چهار شهر جهرم، کازرون، مرودشت و فسا ساکن هستند، گفت: مابقی جمعیت استان در سایر شهرها ساکن هستند که برای این معضل باید تدابیر ویژهای اندیشیده شود.

انتهای پیام/2448/ز30/د1000

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 27-09-1393, 20:21

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی