به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 23 آذر 1397

صنعت نقره‌کاری آذربایجان‌شرقی در جهان شناخته ‌شده است

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، فرزین حقپرست عصر امروز در حاشیه برگزاری آیین تجلیل از پژوهشگران برتر استان، اظهار داشت: استاد شاهنظریانس با یک عمر فعالیت هنری، آثار متعدد و چشمگیری از هنر حکاکی روی نقره را به عرصه تولید رساند.

وی درگذشت این هنرمند را موجب تلخکامی هنرمندان ایرانی به ویژه هنرمندان صنایع دستی و هنرهای سنتی دانست و وی را یکی از 10 هنرمند برترصنایع دستی کشور خواند که در خرداد ماه سالجاری در آیین ملی تجلیل از هنرمندان کشور در سالن اجلاس سران تجلیل شده بود.

حقپرست با تاکید بر لزوم تکریم هنرمندان هنرهای سنتی و صنایع دستی، به ویژه فعالان پیشکسوت، قدردانی از هنرمندان را موجب ادامه حیات هنرهای بومی و سنتی کشور دانست.

وی حضور هنرمندان بزرگ و توانمندی چون استاد نظریانس را در رونق هنر نقرهکاری آذربایجان شرقی و معرفی آن به جهانیان بسیار موثر خواند و گفت: با تلاش این هنرمندان و تولید صنایع دستی زیبا و کمنظیر، امروز آذربایجان شرقی توانسته به عنوان قطب تولید این صنعت دستی ارزشمند کشور، به جایگاه قابل توجهی در بازارهای خارجی دست یابد.

حقپرست ضمن اعلام تسلیت به خانواده این هنرمند و جامعه هنری کشور، اظهار داشت: با درگذشت «گرگین شاهنظریانس»، جامعه هنرهای سنتی و صنایع دستی کشور استادی بیبدیل و پر تلاش را از دست داد.

براساس گزارش فارس، استاد«گرگین شاهنظریانس» از هنرمندان صاحب سبک در رشته حکاکی روی نقره آذربایجانشرقی به شمار میرفت.

وی با 77 سال سن بیش از 60 سال از عمر گرانبهای خود را صرف فعالیت در رشته  هنری حکاکی روی نقره کرد که عمده آثار وی تولید آثاری با هیبت پرندگان و حیوانات به شمار میرفت؛ «گرگین شاه نظریانس» علاوه بر تولید آثار با کیفیت و زیبای حکاکی روی نقره، شاگردانی را نیز در این رشته تربیت کرد.

انتهای پیام/60002/غ30

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 27-09-1393, 20:21

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی