به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 30 بهمن 1397

موفقیت آفرینواره محرم در گرو انتقال آموزه‌های عاشورایی به نسل آینده است

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، ناصر مقدم امشب در مراسم اختتامیه نخستین آفرینواره محرم با عنوان «آئین آیینه» اظهار داشت: نخستین آفرینواره محرم با حضور عکاسان، فیلمنامهنویسان و فیلم سازان برگزار شد که آثار خوبی به جشنواره ارسال شد که نگاه متفاوتی به موضوع محرم داشتند.

وی با بیان اینکه این آفرینواره با هدف ترویج و توسعه فرهنگ شهادت در مکتب امام حسین (ع) با حضور هنرمندان این عرصه در استان زنجان برگزار شد، افزود: این آفرینواره با عنایت امام حسین (ع) و همت مسئولان استان زنجان برگزار شد.

این مسئول با اشاره به اینکه امیدوارم شور حسینی همواره با شعور بوده و برای رشد و ارتقای این فرهنگ عظیم برای نسلهای آینده تلاش کنیم، افزود: باید از دستاندکاران این برنامه تقدیر کرد.

*نگاه متفاوت هنرمندان به محرم در زنجان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان ادامه داد: هئیت داوران این آفرینواره با نگاه هنری در بخش فیلم، فیلمنامه و عکس انتخابهای خوبی داشتند.

مقدم با بیان اینکه سیاست‎های دولت‎های تدبیر و امید در جهت ترویج فضایل اخلاقی تلاش کنیم، افزود: در این راستا فعالیتهای اداره در قالب تشکلها و انجمنها انجام میشود.

وی با اشاره به اینکه انجمنها به عنوان بازوان اجرایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی محسوب میشوند، افزود: از فعالیت‎های انجمن‎ها از سوی این اداره کل حمایت می‎شود.

این مسئول با بیان اینکه امیدواریم در سال آینده این آفرینواره با کمک مسئولان به نحو مطلوبتری برگزار شود، خاطرنشان کرد: برای ترویج و تبلیغ دین اسلام باید متناسب با وضعیت کنونی جهان گام برداشته و مخاطب شناسی لازم صورت گیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان بر ضرورت توجه به ابزار لازم برای ارائه فعالیت‎های مفید تر تاکید کرد و گفت: باید در مقابل جنگ نرم دشمنان با ابزار متناسب وارد عمل شد.

مقدم با بیان اینکه در این جنگ دشمن وارد خانوادهها شده است، افزود: هنر بهترین ابزار مقابله با توطئههای دشمنان در این عرصه محسوب می‎شود.

وی با اشاره به اینکه اگر از این ابزار بهره بگیریم،موفقیت فعالیتها افزایش می‎یابد، افزود: استفاده از ابزار هنر در تاثیرپذیری پیام به جامعه نیز موثر خواهد بود.

 

*زبان هنر بهترین زبان جهانی است

این مسئول با بیان اینکه در آیات و روایات قرآن کریم خداوند متعال با زبان هنر با انسان‎ها سخن می‎گوید، تصریح کرد: باید انسان نیز از این زبان برای بیان افکار و اندیشه‎های خود استفاده کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه افکار و اندیشه بدون استفاده از ابزار هنر ماندگار نیست، افزود: آفرینواره محرم نیز با استفاده از همین ابزار توانست موفقیت مطلوبی کسب کند.

مقدم با بیان اینکه حتی اگر یک اثر آموزههای عاشورایی را بتواند به نسل آینده انتقال دهند، این آفرینواره موفقیت لازم را کسب کرده است، افزود: انتقال پیام آفرینواره مهمترین هدف محسوب میشود.

وی با اشاره به اینکه پیام انقلاب نیز با استفاده از ابزار هنر میتواند به جامعه جهانی انتقال یابد، افزود: از دیدگاه مقام معظم رهبری نیز باید از این ابزار برای انتقال پیام انقلاب اسلامی استفاده کرد.

این مسئول ادامه داد: امیدواریم امسال با همه کاستیهای که در برگزار آفرینواره وجود داشت، موجب خرسندی امام زمان (عج) را فراهم کرده باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان ابراز امیدواری کرد در سال آینده این آفرینواره به نحو مطلوبتری برگزار شود.

انتهای پیام/73003/

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 27-09-1393, 20:21

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی