به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 30 بهمن 1397

اصلاح 130 کیلومتر شبکه آب قزوین با برآورد اعتبار ‌40 میلیارد تومانی

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، احمد هجرانفر عصر امروز در جلسه علنی شورای اسلامی این شهر اظهار کرد: هزینه تأمین و توزیع هر مترمکعب آب 10 هزار ریال برآورد میشود.

وی افزود: این در حالی است که قیمت دریافتی از مردم دو هزار و 400 ریال است و پس از اجرای طرح هدفمندی یارانهها شاهد افزایش تعرفههای برق، گاز، بنزین و مخابرات بودیم اما بهای آب جزو مواردی بود که تغییر بسیار اندکی را به خود دیده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری قزوین ادامه داد: دولت نیز حمایت  و اعتبار خاصی برای اجرای طرحهای توسعهای توسط شرکت آب و فاضلاب در نظر نمیگیرد و از سوی دیگر فاصله بین قیمت دریافتی و قیمت واقعی بهای تمام شده آب، موجب تحمیل بار سنگین بر دوش شهرداری شده است.

هجرانفر یکی از راهکارهای کاهش مصرف در بخش آب را دریافت قیمت واقعی آب از مردم دانست و ادامه داد: در حال حاضر در کشورهای پیشرفته قیمت تمام شده آب به اضافه 3 درصد سود از مردم دریافت میشود و این امر یکی از دلایل اصلاح ساختار الگوی مصرف در این حوزه به شمار میرود و در ایران نیز با توجه به مواجه شدن با بحران آب باید تمهیداتی از این دست اندیشیده شود.

این مسئول، از قرارگیری شهر قزوین در کنار 11 کلان شهر در مواجهه با بحران کم آبی خبر داد و افزود: این مهم حاکی از آن است که باید برنامههای زیرساختی را به منظور تأمین منابع آبی پیشبینی و اجرا کنیم و از سوی دیگر با اصلاح شبکه فرسوده آبهای شهری از هدررفت آن جلوگیری به عمل آوریم.

وی با بیان این مطلب که در حال حاضر 130 کیلومتر از شبکه آب در شهر قزوین فرسوده است، اظهار کرد: این شبکه نیاز به اصلاح دارد و سالانه بالغ بر یک میلیارد تومان خسارت ناشی از ترکیدگی لولهها بر این شرکت تحمیل میشود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری قزوین بر ضرورت تأمین منابع درآمدی برای اصلاح شبکه آب در بافت فرسوده تأکید و خاطرنشان کرد: فروش انشعاب آب یکی از راههایی است که مجلس آن را در صورت موافقت اعضای شورا در هر شهر، در قانون پیشبینی کرده است.

این مسئول ادامه داد: هزینه اصلاح شبکه آب در این 130 کیلومتر افزون بر 40 میلیارد تومان پیشبینی شده است که بخشی از آن به وسیله فروش انشعابات آب و بخشی دیگر از طریق حمایتهای شورا و شهرداری از طریق دریافت نکردن هزینه حفاریها و ترمیم مسیر حفاری شده محقق میشود.

انتهای پیام/2667/ش30

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 27-09-1393, 20:21

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی