به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 23 آذر 1397

اصلاح الگوی مصرف آب نیاز به سیاست‌های تشویقی دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، فاطمه اشدری عصر امروز در جلسه علنی شورای این شهر که با هدف تصمیمگیری به منظور نوسازی بافت فرسوده آب و فاضلاب شهری برگزار شد، بر لزوم در نظر گرفتن سیاستهای تشویقی برای مشترکین آب تأکید کرد.

وی در خصوص واگذاری انشعابات آب به شهروندان اظهار کرد: باید تمهیدات و اهرمهایی را در نظر بگیریم تا ساکنان هر محله به صورت یکپارچه برای انشعابات و حفاری فاضلاب شهری اقدام کنند که در صورت تحقق این مهم، شهرداری نیز یک بار برای آسفالت اقدام میکند تا از هدررفت بیتالمال جلوگیری شود.

رئیس کمیسیون پیگیری و نظارت بر مصوبات شورا افزود: استفاده از توان هیئت امنای مساجد، شورایاریها، نصب بنر و اطلاعرسانی از راهکارهایی است که میتواند مورد مزبور را محقق کند.

وی ادامه داد: شرکت آب و فاضلاب شهری باید برنامههای مدونی را برای همراهی مردم با این دستگاه داشته باشد تا شهروندان در مقابل دریافت این خدمات، همراهی بیشتری با طرحهای شهری داشته باشند.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین بر لزوم صرفهجویی در مصرف آب آشامیدنی تأکید و خاطرنشان کرد: با توجه به وجود بحران آب، متولیان مربوطه میتوانند جداسازی لولهکشی آشامیدنی و غیر آشامیدنی را در دستور کار قرار دهند.

حسین غیاثوند رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر قزوین نیز در این جلسه طی سخنانی با بیان این مطلب که کشور ایران یک درصد از خاک جهان را به خود اختصاص داده است اظهار کرد: کشور ما دارای اقلیم نیمه خشک بوده و با مسأله کم آبی مواجه است که باید برای خروج از این بحران تدابیر لازم اندیشیده شود.

وی بر لزوم اصلاح مصرف آب در مجموعه مدیریت شهری تأکید و خاطرنشان کرد: صرفهجویی مصرف آب در ساخت و سازها و اجرای پروژههای شهری از جمله اقداماتی است که شهرداری میتواند انجام دهد.

این مسئول ادامه داد: مقام معظم رهبری در سالی که آن را به نام اصلاح الگوی مصرف نامگذاری نمودند یکی از راههای تحقق این مهم را اصلاح شبکه فرسوده آب بیان و تأکید کردند که این مهم باید با استفاده از توان دستگاههای دولتی و مشارکت مردمی در قزوین محقق شود.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین با بیان این مطلب که باید به دنبال منابع آبی پایدار برای خروج از بحران کم آبی در قزوین باشیم، متذکر شد: ساخت سد یکی از راهکارهایی است که باید با استفاده از توان نمایندگان مجلس و مسئولان ارشد استانی پیگیری و عملیاتی شود.

وی بر لزوم ساماندهی منبع آب در خیابان سعدی تأکید و خاطرنشان کرد: دیوارکشی قسمت غربی این بنا از استحکام کافی برخوردار نیست و احتمال ریزش و بروز اتفاقات ناگوار وجود دارد از سوی دیگر با تبدیل این مکان به فضای سبز میتوان سیمای بصری و طرحهای کاربردی مناسبی را در این محل ایجاد کرد.

انتهای پیام/2667/ش30

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 27-09-1393, 20:21

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی