به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 23 آذر 1397

معضل ترافیک سنگین پاسگاه نعمت آباد به تاریخ پیوست

معضل ترافیک سنگین پاسگاه نعمت آباد به تاریخ پیوست

» سرویس: اجتماعي - جامعه، شهري

بسیاری ازشهروندان که ازسمت غرب به شرق بزرگراه آیت ا...سعیدی وارد شهر تهران می شدند با ترافیک سنگین در محدوده میدان سروری یا همان پاسگاه نعمت آباد مواجه می شدند.

این مشکل کهنه در برخی از ساعتهای شبانه روز ترافیک بسیار سنگینی را به شهروندان ساکن مناطق جنوب غرب تهران تحمیل میکرد. ترافیکی که ناشی از زیاده خواهی و عدم رعایت مسائل قانونی از سوی میوه فروشان حاشیه بزرگراه به وجود میآمد اما تقریبا یک هفتهای است که دیگر خبری از ترافیک سنگین در این محور ورودی پایتخت نیست و همه چیز رنگ آرامش به خودگرفته است. در واقع تمهیدات شهردار منطقه 18طی ماههای اخیر بالاخره جواب داد تا یکی از مشکلات اصلی جنوب تهران برای همیشه ریشه کن شود.

به گزارش سرویس «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، وحید نوروزی شهردار منطقه در خصوص علت ایجاد ترافیک سنگین در محور غرب به شرق بزرگراه آیت ا... سعیدی گفت: متاسفانه محورشرق به غرب بزرگراه آیت ا... سعیدی طی چند دهه گذشته شاهد حضور سودجویانی بود که سدمعبر می کردند و همین امر، ترافیک سنگین را در برخی از ساعتهای شبانه روز به وجود میآورد. حضور بارفروشها و میوه فروشها در نقطه حساس و گلوگاهی بزرگراه در برخی از ساعات باعث کندی تردد میشد و مشکلات فراوانی را به وجود میآورد اما با همکاری شهرداری منطقه 18 و منطقه 19 این مشکل قدیمی برای همیشه رفع خواهد شد.

شهردار منطقه 18 در خصوص عدم توفیق در رفع مشکل قدیمی پاسگاه نعمت آباد در طول سالیان گذشته اظهار کرد: پاسگاه نعمت آباد درست در نقطه تلاقی دو منطقه قرار دارد. بدین معنا که تا انتهای بزرگراه متعلق به شهرداری منطقه 18 است و از محدوده جدول ها به آن سمت، به فضای شهری منطقه 19 تعلق دارد. از این رو، هر گاه شهرداری منطقه 18 نسبت به عقب نشینی بارفروش ها و میوه فروش ها از محدوده بزرگراه اقدام می کرد، آنها مدتی محدود رعایت می کردند و به فضای منطقه 19 پناه میبردند. به همین دلیل، هیچ گاه این مشکل به صورت ریشهای حل نشده بود چرا که میوه فروشها همواره برای

خودشان حاشیه امنی را احساس می کردند.

نوروزی درباره طرح ساماندهی که اخیرا" در این نطقه از شهر به اجرا آمده گفت: با همکاری شهرداری منطقه 18 همه بارفروشها و میوه فروشها به بخش پشتی جدولها منتقل شده اند تا فضای بزرگراه آیت ا... سعیدی برای تردد آسان خودروها کاملا" باز شود. همین امر باعث شده تا دیگر شاهد ترافیکهای سنگین و طولانی در این نقطه گلوگاهی نباشیم.

وی در ادامه افزود: البته اگر بخواهیم مشکل به صورت کامل و ریشهای رفع شود، باید گاراژ کنار میدان سروری از سوی شهرداری منطقه 19 تعیین و تکلیف شود. اگر این اتفاق بیافتد و گاراژ و مغازههای اطراف تملک شوند، همه آن فضا به لاین بزرگراه آیت ا... سعیدی افزوده میشود و دیگر هیچ مجالی برای حضور میوه فروشها در این نقطه از منطقه به وجود نخواهد آمد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 18، نوروزی مشکل ترافیکی پاسگاه نعمت آباد را ریشهای خواند و عنوان کرد: متاسفانه چند سال است که طرحهای مختلفی برای ساماندهی این نطقه از بزرگراه آیت ا...سعیدی اجرا می شود اماهیچ کدام نتوانسته به صورت دائمی اثرگذار باشد؛ اگر بخواهیم ریشه این مشکل را برای همیشه بخشکانیم باید نسبت به تعیین تکلیف مغازهها و گاراژی که جزو زمینهای موقوفی است اقداماتی صورت دهیم، این موضوع به قدری مهم است که میتواند از سوی اعضای شورای اسلامی شهر تهران در صحن علنی مطرح شود.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 27-09-1393, 11:46

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی