به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 30 بهمن 1397

ورود بیش از 13 هزار مددجوی کمیته امداد به بازار کار در سال 93

ورود بیش از 13 هزار مددجوی کمیته امداد به بازار کار در سال 93

» سرویس: اجتماعي - رفاهي و خانواده

معاون مدیر کل حرفهآموزی و کاریابی کمیته امداد گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 13 هزار و 922 نفر از مددجویان کمیته امداد در سراسر کشور از طریق مراکز کاریابی جذب بازار کار شدهاند.

به گزارش سرویس «اجتماعی» ایسنا- منطقه کویر، جلال شیخپور در حاشیه بازدید از طرحهای خودکفایی کمیته امداد استان کرمان و افتتاح دفاتر کاریابی کمیته امداد استان، افزود: نیروی کار مورد نیاز کارفرمایان در این دفاتر توسط کمیته امداد تامین میشود.

وی افزود: پرداخت تسهیلات یکی از روشهای ایجاد اشتغال برای مددجویان کمیته امداد است. اشتغال مددجویان کمیته امداد از طریق مراکز کاریابی یکی دیگر از روشهای ایجاد اشتغال برای مددجویان است، که این نیروها از طریق بستههای تشویقی که کمیته امداد پرداخت می کند جذب بازار کار می شوند.

شیخپور با بیان اینکه کمیته امداد نسبت به سایر مجموعهها امتیازات منحصر به فردی برای اشتغال مددجویانی که از طریق مراکز کاریابی و کارفرمایان مشغول به کار می شوند، پرداخت میکند گفت: آموزش نیروهای کار با هزینههای امداد یکی از این امتیازات است.

وی ادامه داد: اختصاص بسته های تشویقی توسط کمیته امداد یکی از عوامل انگیزش کارفرمایان برای جذب مددجویان در بازار کار است.

معاون مدیر کل حرفهآموزی و کاریابی کمیته امداد با بیان اینکه یکی از این بستههای تشویقی شامل پرداخت حق بیمه نیروی کار کمیته امداد است عنوان کرد: بر این اساس در سال اول 100 درصد حق بیمه و در سال دوم 50 درصد این حق بیمه توسط کمیته امداد پرداخت میشود.

وی افزود: هم چنین به دفاتر کاریابی که برای امداد فعالیت کنند و عامل جذب نیروی کمیته امداد شوند، بابت جذب هر نیرو از مددجویان در بازار کار مبلغ 400 هزار تومان به آنان پرداخت میشود.

شیخ پور با بیان اینکه در حال حاضر هزینه جذب نیروی کار توسط مراکز کاریابی به ازای هر نفر 300 هزار تومان است، بیان کرد: مراکز کاریابی که از مددجویان کمیته امداد به کار بگیرند و به ازای هر نفر 400 هزار تومان توسط کمیته امداد به آنان پرداخت می شود و در مناطق محروم این مبلغ با 20درصد افزایش پرداخت میشود.

معاون مدیر کل حرفهآموزی و کاریابی کمیته امداد خاطرنشان کرد: این شیوه کار کمیته امداد برگرفته از سیاستهای اساسی امداد در زمینهی توانمندسازی خانوادههای تحت حمایت به صورت ریشهای اصولی، پایهای و مستحکم است. این بستههای تشویقی به صورت منحصر به فرد توسط مجموعه امداد انجام میشود.

وی برگزاری دورههای آموزشی برای کارشناسان اشتغال کمیته امداد را یکی از نکات مهم و مورد نظر کمیته امداد در پیشبرد اهداف اشتغال، تربیت کارشناسان نخبه و زبده در مجموعه کمیته امداد دانست و گفت: به همین منظور اساتیدی از تهران به آموزش کارشناسان اشتغال کمیته امداد استان پرداختند که در مجموع از ابتدای امسال تا کنون بیش از 183 هزار نفر از کار شناسان در زمینه آموزش مددجویان دوره های آموزشی را گذراندهاند.

وی تصریح کرد: کمیته امداد استان کرمان در بخش اشتغال مددجویان اقدامات خوبی انجام داده و معاونت کمیته اشتغال کمیته امداد با ظرفیت سازی در حال تربیت نیرو برای فرصتهای صنعتی که در استان ایجاد میشود، است.

شیخپور گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از 9000 نفر از مددجویان کمیته امداد استان کرمان آموزشهای بلندمدت و کوتاه مدت فنی حرفهای را گذراندهاند و 555 نفر از مددجویان کمیته امداد نیز از ابتدای امسال تا کنون از طریق مراکز کاریابی جذب بازار کارشدهاند که این امر نشان دهنده اقدامات و فعالیتهای موثر کمیته امداد استان کرمان در بخش اشتغال است.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 27-09-1393, 11:46

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی