به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 20 آذر 1397

«بحران آب» در «نگاه‌ نو»

«بحران آب» در «نگاه نو»

» سرویس: فرهنگي و هنري - ادبيات و نشر

یکصدوسومین شماره فصلنامه «نگاه نو» منتشر شد.

به گزارش ایسنا، در معرفی این مجله عنوان شده است: بخش ویژه این شماره به «بحران آب» اختصاص داده شده است با دو مقاله از مهندس مهشید جعفری و علی میرزائی و گفتوگویی مفصل با عیسی کلانتری که سالها وزیر کشاورزی بود. در این گفتوگو ضمن تأکید بر بحران آب و راههای برونرفت از این بحران هولناک، به چند موضوع مربوط به کشاورزی و مدیریت این بخش نیز پرداخته شده است.

بخش بعدی اختصاص دارد به جایزه نوبل ادبیات 2014 و ترجمه فارسی رضا رضایی از خطابه نوبل که پاتریک مودیانو (برنده جایزه نوبل ادبیات 2014) در روز شانزدهم آذر 1393 در آکادمی استکهلم خواند.

بخش مقالهها با مقالههای «مارکس و فلسفه تاریخ» (ترجمه عزتالله فولادوند) و برنارد لوئیس و رویارویی تمدنها (پژوهش و نوشته نادر انتخابی) آغاز میشود و با مقالههایی از محمدعلی موحد (دو نکته درباره مثنوی)، محمد دهقانی (آنچه نباید از فردوسی بیاموزیم)، ضیاء موحد (سعدی و سروانتس، دو شهسوار سخن)، کامران تلطّف (عصیان فردی و شورش اجتماعی در آثار فروغ فرخزاد)، ترجمه عبدالرسول شاکری، سعید رضوانی (دوست کافکا کیست؟)، محمد مالجو (نگرش دولت یازدهم به محیط زیست) و مهرداد فراهانی (منوچهر انور: از شور تا ماهور) ادامه پیدا میکند.

بخش داستان دارای دو داستان است: «خواننده اپرا» از محمد بهارلو و «آن روز بعد از ظهر» از بهومیل هرابال به ترجمه پرویز دوایی.

زندگینامه این شماره به فرخی یزدی اختصاص دارد. نویسنده این نوشته فیضعلی نجمانف است و ترجمه آن (به شیوه فارسی تاجیکی) را حسین مسرّت به عهده داشته است.

بخش رویدادها با نوشتهای از علی صلحجو با عنوان «به یاد هرمز میلانیان» آغاز میشود و بعد میرسیم به برندگان جوایز نوبل سال 2014 (تمامی رشتهها) و خبری از برنده جایزه گنکور 2014.

پایانبخش این شماره «نگاه نو»، «تازههای کتاب» است از مهشید جعفری، کاریکاتوری از حسن کریمزاده و بخش «انتقاد کتاب» با همکاری آبتین گلکار، احمد کاظمی موسوی، الوند بهاری، مرضیه کهرانی، و... .

«نگاه نو» شماره 103 در 260 صفحه منتشر شده است.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 27-09-1393, 11:43

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی