به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 20 آذر 1397

کم‌توجهی به رسانه یکی از علل مهجوریت وقف

نوشآبادی عنوان کرد:

کمتوجهی به رسانه یکی از علل مهجوریت وقف

» سرویس: فرهنگي و هنري - رسانه

معاون وزیر ارشاد گفت: اگر بعد از 35 سال وقف عمومیت پیدا نکرده، شاید به دلیل کمتوجهی و کمبهرهوری از قدرت رسانه بوده است.

به گزارش خبرنگار بخش رسانه خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه مرکزی، امروز دومین همایش وقف و رسانه در استان مرکزی برگزار شد.

حسین نوشآبادی در این همایش یکی از دغدغههای متولیان امور وقف را احیای این فریضه الهی دانست و گفت: بهرهگیری از رسانهها در این خصوص بسیار حائز اهمیت است.

این مقام مسئول آشتی بین رسانه و وقف را یکی از راهبردهای رونق وقف در جامعه برشمرد و اظهار کرد: باید به سمتی حرکت کنیم که بخشی از موقوفات به رسانهها اختصاص داده شود.

وی رسانه را ابزاری جهتدهنده در دنیای امروز ارزیابی و خاطرنشان کرد: امروز نظام استکباری بر بخشی از جهان سلطه کرده و بهرهگیری این نظام از قدرت رسانه را نمیتوان انکار کرد.

نوشآبادی ادامه داد: نظام سلطه با به وجود آوردن امپراطوری رسانه بر روی افکار مردم تأثیری که همسو با اهداف مد نظر خود است میگذارد و مردم را به سمت مرداب خود میکشاند.

وی از قرآن به عنوان بزرگترین رسانه عالم بشریت یاد کرد و افزود: خداوند از طریق قرآن پیام خود را به بشر رسانده و دلیل حیات اسلام نیز قرآن است.

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه به برخی از ویژگیهای قرآن به عنوان رسانهای تأثیرگذار اشاره و اظهار کرد: قرآن هدایتگر است و مردم را همواره به سوی نور، بهترینها و محکمترینها هدایت میکند.

نوشآبادی ادامه داد: هر انسان آزاداندیشی که کلام قرآن را بشنود با آن مأنوس میشود و این به علت بیان حقایق در قرآن آن هم به نحوی است که برای همه بشریت قابل فهم باشد.

وی اولین مشخصه یک رسانه همراه مسئول را هدایتگر بودن آن عنوان و اظهار کرد: رسانهها با تأسی از قرآن میتوانند به بهترین نحو وظیفه خود را در امر اطلاعرسانی به انجام برسانند.

نوشآبادی نگاه صرفا اقتصادی به مقوله وقف را نگاهی سنتی عنوان و بیان کرد: وقف یک امر اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جهت کاهش فقر و غنا و نیز کم کردن فاصلههای طبقاتی است.

وی تحول و توسعه در همه زمینههای اجتماعی را یکی دیگر از ویژگیهای وقف برشمرد و ابراز کرد: این فریضه الهی میتواند متصلکننده فرهنگ و اقتصاد باشد.

به گزارش ایسنا، مدیرکل دفتر ریاست، روابط عمومی و امور بینالملل سازمان اوقاف و امور خیریه کشور نیز در این همایش گفت: وقف در کشور ما پیشینهای به درازای تاریخ دارد که با ظهور اسلام چهرهای زیباتر به خود گرفت.

حسن ربیعی در ادامه به بررسی مقوله وقف در صد سال اخیر پرداخت و اظهار کرد: در زمان پهلوی اول سیاست بر این بود که وقف را جهت کم رنگ کردن دین مبین اسلام در حاشیه قرار داده و با خارج کردن وقف از زندگی مردم در حقیقت اسلام را از آنها بگیرند.

وی به تحرکات رژیم طاغوت در کم اهمیت کردن مقوله وقف تا زمان پیروزی انقلاب اسلامی اشاره و عنوان کرد: با توجه به وقوع جنگ تحمیلی و در اولویت قرار گرفتن دفاع در برابر دشمن این مقوله در حاشیه باقی ماند.

این مقام مسئول ادامه داد: طبق نظرسنجی سازمان اوقاف و امور خیریه در سال 1389 مشخص شد که از بین 23 هزار نفر 77 درصد با مقوله وقف کم آشنا و یا نا آشنا بودند و بعد از این نظرسنجی اطلاعرسانی و اعتمادسازی در این زمینه در دستور کار قرار گرفت.

وی یکی از انتظارات این سازمان از رسانهها را کار خالصانه برای مردم برشمرد و اظهار کرد: مقام معظم رهبری به عنوان سکاندار نظام جمهوری اسلامی همیشه تأکید دارند که وقف باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد و مردم آثار آن را در زندگی خود ببینند.

ربیعی وقف را یک میراث معنوی، توسعهدهنده تعاون و همیاری، انسجامبخش و وحدتآفرین ارزیابی کرد و افزود: ما امروزه شاهد رشد صعودی وقف در کشورهایی که بعضأ مسلمان هم نیستند هستیم.

وی ادامه داد: این کشورها از این مقوله برای حل بسیاری از مسائل اقتصادی و فرهنگی بهره میگیرند که در شرایط اقتصادی موجود بهترین کمککننده میتواند باشد.

این مقام مسئول یکی از اهداف برگزاری این همایش را ارزیابی نقش اطلاعرسانی در توسعه فرهنگ وقف عنوان و بیان کرد: از رسانهها انتظار داریم با توجه به تحول مدیریت وقف در کشور به فرهنگسازی این مقوله کمک کنند.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 27-09-1393, 11:43

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی