به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 24 آذر 1397

چگونه عمر گل‌های آپارتمانی را افزایش دهیم؟

چگونه عمر گلهای آپارتمانی را افزایش دهیم؟

» سرویس: استان ها - زنجان

یک کارشناس گیاهان آپارتمانی و زینتی اظهارکرد: عوامل مختلفی طول عمر گل‎های شاخه بریده را تحت کنترل قرار میدهند که از مهم‏ترین آنها می‎توان به عوامل ژنتیکی، تفاوت ساختاری مثل طول ساقه و قطر و سختی آن ویژگی‎های فیزیولوژیکی و عوامل محیطی اشاره داشت.

"میترا اعلایی" در گفتوگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، گفت: از مهم‏ترین عوامل محیطی نیز می‎توان به نور، دما، تغذیه گیاه، آبیاری گل‎ها، رطوبت، کنترل آفات و بیماری‎ها، تولید اتیلن و آلودگی هوا و زمان برداشت اشاره کرد.

این کارشناس در خصوص نور مورد نیاز برای افزایش طول عمر گل‎های شاخه بریده، افزود: گیاهی که در نور بالایی فتوسنتز کرده باشد مواد غذایی بیشتری دارد و مواد غذایی بالا باعث میشود که گیاه طول عمر بیشتری داشته باشد.

وی یادآور شد: در نور کم گیاه خود را به سمت منبع نور می‎کشد و ساقه‎های طویل و باریکی ایجاد می‎کند و به علت سنتز نشدن کافی احتمال شکستگی و خم شدن زیاد میشود و خمشدگی در ناحیه گردن گل را خواهیم داشت.

این کارشناس همچنین افزود: دما فاکتور مهمی است و هر چه دما بالاتر باشد تنفس بیشتر است. مصرف ذخیره‎ غذایی بیشتر خواهد بود و تبخیر و تعرق بیشتر باعث هدررفت آب خواهد شد و این امر باعث کاهش عمر مفید گل خواهد بود که به طور کلی برای کاهش ریزش برگ‎ها، بدشکلی گل‎ها و جلوگیری از پژمرده شدن گل‎ها باید از نوسانات شدید دمایی در گلخانه‎ها جلوگیری کرد.

وی با بیان اینکه تغذیه گیاه یا کوددهی برای تولید گل‎های باکیفیت ضرورت دارد، افزود: باید یک برنامه کوددهی مدون وجود داشته باشد که میزان مصرف کود را تحت کنترل قرار دهد. برای مثال، مصرف بیش از حد کودهای ازته در پرورش گل‎های شاخه بریده باعث میشود که بافت ساقه‎ها آبدار شود و ساقه را تردتر می‎کند که در پی آن خمشدگی ساقه و طویل شدن آن را خواهیم داشت که این امر باعث میشود که ساقه استحکام کافی را نداشته باشد و رشد کپک‎ها و باکتری‎ها و همچنین حساسیت به میکروارگانیسمها را بیشتر خواهد کرد.

اعلایی خاطرنشان کرد: استرس آبی به گیاه باعث میشود که دوام گل‎ها کاهش یابد و فرآیند پیری را در گیاه تشدید می‎کند.

وی با بیان اینکه کنترل آفات و بیماری‏ها نقش مهمی در افزایش عمر گل‎ها دارد، افزود: آفتها باید بهوسیله آفتکش‎ها از بین روند و همچنین تولید اتیلن و از دستدهی آب در گیاهان از نکاتی است که باعث میشود تا بیماری در گیاهان افزایش یابد.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 27-09-1393, 11:40

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی