به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 24 آذر 1397

پلمب واحد سنگبری آلاینده در ازنا

پلمب واحد سنگبری آلاینده در ازنا

» سرویس: استان ها - لرستان

رییس اداره حفاظت محیط زیست ازنا از پلمب واحد سنگبری آلاینده در این شهرستان خبر داد.

درویشی در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه لرستان، با اعلام این خبر بیان کرد: یک واحد صنعتی سنگبری آلاینده که بدون توجه به اخطاریه‎های اداره محیط زیست سبب ایجاد آلودگی زیست محیطی در حوزه استحفاظی این شهرستان شده بود، با حکم مقام قضایی تا اطلاع ثانوی پلمب شد.

وی اضافه کرد: در پی بازدید‎های به عمل آمده توسط کارشناسان این اداره، مشاهده شد که تخلیه ضایعات و پسماندهای یکی از واحدهای سنگبری سبب ایجاد آلودگی زیست محیطی در منطقه شده است، لذا اخطارهای لازم جهت رفع آلایندگی به این واحد داده شد که به علت بی توجهی مسئولین واحد مذکور به اخطارها و عدم رفع آلودگی، پرونده واحد آلاینده به مراجع قضایی ارجاع و با دستور مرجع قضایی حکم پلمب این واحد آلاینده صادر شد و از ادامه فعالیت واحد جلوگیری به عمل آمد، پرونده جهت انجام مراحل قانونی و رفع آلایندگی در مراجع قضایی در حال پیگیری است.

درویشی ادامه داد: با توجه به اینکه لرستان یکی از قطب‎های تولید سنگ تزئینی در کشور است، به علت وفور تعداد واحدهای سنگبری در این استان، دفع نامناسب و غیراصولی پسماندها باعث آلودگی شدید زیست محیطی خواهد شد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست ازنا تصریح کرد: لذا با توجه به پراکندگی واحدهای سنگبری در سطح شهرستان برابر جلسات کارگروه مدیریت پسماند و تشکیل جلسات متعدد با اتحادیه واحدهای سنگبری، جهت تخلیه ضایعات واحدهای تولیدی دو محل تعیین شده است. بنابراین اداره حفاظت محیط زیست ضمن حمایت از صنعت شهرستان با واحدهای صنعتی که بدون درنظر گرفتن قوانین و مقررات اقدام به تخلیه ضایعات خارج از مکان‎های تعیین شده کنند، برابر مواد 9 ، 11 و 12 قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست برخورد خواهد کرد.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 27-09-1393, 11:40

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی