به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 24 مهر 1397

رشد 8.3 درصدی جابحایی مسافر در راه آهن اراک

رشد 8.3 درصدی جابحایی مسافر در راه آهن اراک

» سرویس: استان ها - مرکزي

مدیرکل راه اهن اراک از رشد 8.3 درصدی جابجایی مسافر در هشت ماهه سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه مرکزی، جلال الدین کوکنار در نشست شورای حمل و نقل استان مرکزی با رسانه اظهار کرد: راه آهن استان مرکزی در چهار استان قم از سمت شمال، استان لرستان از سمت جنوب، استان همدان از سمت غرب و استان مرکزی واقع شده است.

وی افزود: طول خطوط راه آهن اصلی 304 کیلومتر با سرعت 120 کیلومتر بر ساعت است.

کوکنار ضمن اشاره به وجود شش دستگاه تونل به طول 1500 متر، خطوط فرعی صنعتی تجاری استان را 61 کیلومتر عنوان کرد و گفت: خطوط فرعی صنعتی تجاری شهرستان اراک به کارخانه آذراب، ماشین سازی، واگن پارس و خط سیلو اتصال دارد.

مدیرکل راه آهن استان مرکزی ادامه داد: ایستگاه سمنگان که به سمت غرب به ایستگاه ملایر انشعاب پیدا میکند، به پالایشگاه، پتروشیمی و شرکت خصوصی تعمیرات واگن اتصال دارد.

وی افزود: ایستگاه ملک آباد نیز به شرکت فولاد درخشان که یکی از شرکتهای خصوصی است و به خط راه اهن سراسری اتصال دارد.

کوکنار در ادامه ضمن تبیین اقدامات انجام شده طی هشت ماهه گذشته، بازسازی خطوط راه آهن با قدمت 40 ساله را از جمله این اقدامات برشمرد و گفت: با بازسازی این خطوط سرعت از 55 کیلومتر به 120 کیلومتر در ساعت افزایش یافت.

مدیرکل راه آهن استان مرکزی گفت: طی هشت ماه سال جاری 540 هزار نفر مسافر ورودی و 543 هزار نفر مسافر خروجی جابه جا شدهاند و این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 8.3 درصد رشد داشته است.

وی بیان کرد: طی هشت ماهه گذشته در استان حدود 9 میلیون تن بار جابجا شده است.

وی ضمن اشاره به کسب رتبه اول کشور از نظر بازسازی خطوط و بازسازی واگنها عنوان کرد: چهار طرح کلان دو خطه کردن محور اراک به تهران، طرح برقی کردن ایستگاه اراک به محمدیه و برقی کردن ایستگاه تهران، محمدیه، دلیجان، اصفهان نیز در دست اقدام است.

کوکنار ضمن تاکید به پیگیری طرح برقی کردن ایستگاه محمدیه به طول 120 کیلومتر که مرز استان مرکزی با قم است گفت: اگر اعتبار مورد نیاز واگذار شود، از طریق فاینانس انجام می شود و در صورت تحقق آن، مسافت اراک به تهران بین یک ساعت و 15 دقیقه تا یک ساعت و 30 دقیقه کاهش پیدا میکند.

وی ضمن اشاره به پیگیری راه اندازی قطار حومهای از اراک به شهرک مهاجران و شهرک امیرکبیر، گفت: خط فرعی ایستگاه سواریان به منطقه اقتصادی سلفچگان به طول 10 کیلومتر در دست اجراست که اگر این منطقه به راه اهن سراسری اتصال شود، از این منطقه میتوان بار را به خارج از کشور صادر کرد.

وی در پایان افزود: صادرات از استان مرکزی به ترکمنستان، آذربایجان و کشورهای خاورمیانه در دست اقدام است و صادرات گرانول، پلی استر، الیاف و کاشی از طریق راه آهن انجام میشود.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 27-09-1393, 11:40

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی