به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 27 مهر 1397

پیش‌بینی برداشت بیش از 2 میلیون شاخه گل نرگس در طبس

پیشبینی برداشت بیش از 2 میلیون شاخه گل نرگس در طبس

» سرویس: استان ها - خراسان جنوبي

معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی طبس گفت: پیشبینی میشود 2 میلیون و 500 هزار شاخه گل نرگس از سطح 8 هکتار از باغهای طبس روانه بازار شود.

«داوود بخشایی»، در گفتوگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان جنوبی در طبس، از آغاز برداشت گل نرگس در طبس خبر داد و گفت: برداشت گل نرگس از سطح 8 هکتار از باغهای طبس آغاز شد که پیشبینی میشود 2 میلیون و 500 هزار شاخه از این گل روانه بازار شود.

وی ادامه داد: گل نرگس در طبس در فضای باز و به صورت میانهکاری در باغات مرکبات و نخلستانها کاشته میشود و به دلیل شرایط مناسب آب و هوایی از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است.

معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی طبس با بیان این که صف پیاز این گیاه در هر هکتار حدود ۱۰ تن است، تصریح کرد: گل نرگس گیاهی چند ساله است که ۶ الی ۷ سال در زمین میماند و در این مدت هر پیاز ۱۵ تا ۲۰ عدد پیاز تولید میکند.

بخشایی با اشاره به اینکه برداشت گل نرگس از اواسط آبانماه شروع و تا پایان فروردین ماه سال بعد ادامه دارد، خاطر نشان کرد: مناطق عمده کاشت و پرورش گل نرگس در روستاهای کریت، پیرحاجات، ازمیغان و شهر طبس بوده و گلهای تولید شده در سطح طبس و استانهای تهران، خراسان رضوی و یزد به بازار عرضه میشود.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 27-09-1393, 11:40

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی