به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 23 مهر 1397

استقبال از معاملات اوراق مشارکت

علی رغم رکود در بازارهای سرمایهگذاری؛

استقبال از معاملات اوراق مشارکت

» سرویس: اقتصادي - بانك، بيمه، بورس

علی رغم رکود بازارهای سرمایه گذاری، ارزش معاملات اوراق با درآمد ثابت از ابتدای سال تاکنون از مرز۱۰ هزار میلیارد تومان گذشت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، تازهترین بررسیها نشان میدهد که علی رغم رکود حاکم در بازارهای سرمایه گذاری، استقبال خوبی از سرمایهگذاری در اوراق با درآمد ثابت مانند اوراق مشارکت و اوراق اجاره شده است به طوری که رکود حاکم در بخش مسکن، طلا و ارز و نیز ریزش بورس تهران موجب شده تا سرمایهگذاران به سمت سرمایهگذاری در اوراق با درآمد ثابت یا اوراق بدهی سوق پیدا کنند.

اوراق مشارکت سود مطمئنتر و کمریسکتری نسبت به سایر بازارها داشته و محل امنی برای سرمایهگذاری کم ریسک در شرایط رکود سایر بازارهاست به همین دلیل سرمایه گذاران علاقه دارند تا در شرایط رکودی در این اوراق سرمایه گذاری کرده بعد از بهبود شرایط وارد بازارهای سرمایه گذاری شوند.

بنابراین در حال حاضر بیش از 20نوع اوراق با درآمد ثابت با پرداخت سود 20درصدی در فرابورس به صورت روزانه مورد مبادله قرار میگیرد و از ابتدای سال تاکنون 10هزار و 300میلیارد تومان از این اوراق در فرابورس داد وستد شده است، که این میزان 15درصد از کل معاملات بازار سرمایه ایران است. زیرا از ابتدای سال تاکنون 68 هزار و 686 میلیارد تومان اوراق بهادار دربازارسرمایه داد و ستد شده است.

این استقبال در حالی صورت می گیرد که دولت درلایحه بودجه سال 1394 پیشبینی کرده از طریق انتشار اوراق با درآمد ثابت نظیر صکوک اجاره، اوراق مشارکت و اوراق خزانه اسلامی 31هزار میلیارد تومان از منابع مالی خود را تأمین کند که در این راستا برای نخستینبار از صکوک اجاره بهصورت مستقل در بودجه استفاده شده است.

همچنین قرار است دولت از طریق انتشار 5 هزار میلیارد تومان اوراق خزانه اسلامی که نوعی اوراق بدهی است مطالبات خود را به پیمانکاران پرداخت کند، در لایحه بودجه سال 1393 نیز قید شده بود دولت میتواند 3 هزار میلیارد تومان اوراق خزانه اسلامی منتشر کند، اما این اوراق هرگز منتشر نشد، این در حالی است که بخش زیادی از بدهی دولت به پیمانکاران خصوصی هنوز پرداخت نشده است و اوراق خزانه اسلامی میتواند بخشی از بار دولت را برای پرداخت بدهیهایش کم کند.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 27-09-1393, 11:38

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی