به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 30 مهر 1397

ایران باید از طریق حمل‌ونقل ریلی به کشورهای همسایه وصل شود/حمل و نقل عمومی جایگزین خودرو شخصی شود

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، عباس آخوندی امروز در آیین نکوداشت فعالان بخش خصوصی در عرصه حملونقل ریلی و دانشکده مهندسی راهآهن گفت: باید انگارههای حملونقل کشور را تغییر دهیم، چرا که اگر این طور نشود، امکان حملونقل سریع و مطمئن میسر نمیشود.

وی افزود: تمام راههای خروجی تهران در حال حاضر بین 30 تا 100 درصد ظرفیت زیربار است و روزانه حدود 52 هزار وسایل نقلیه از قم و 110 هزار وسیله نقلیه از کرج و قزوین عبور میکند.

آخوندی گفت: همه جادههای خروجی تهران مازاد بر ظرفیت است و وقتی از دوردستها به جادهها نگاه میکنیم میبینیم که این جادهها با ظرفیت بالایی زیر بار ترافیک هستند.

آخوندی گفت: اگر تصور کنیم که میتوانیم با رشد وسیله نقلیه شخصی جادهها را توسعه دهیم، یک تصور غلط است، بنابراین رفتن به سمت کنترل نقلیه شخصی پاسخگو نخواهد بود، اما آنچه پاسخگو و میسر است این است که حملونقل عمومی باید جایگزین وسیله نقلیه شخصی شود، چرا که مطمئنترین حملونقل ریلی و عمومی است.

وی با اشاره به اینکه اگر بخش عمدهای از بار ترافیکی را از جادهها جمع نکنیم و به سمت ریل نبریم به مشکل میخوریم، گفت: ما هرچقدر جاده احداث کنیم، مطمئن باشید که رشد وسیله نقلیه از جاده جلوتر خواهد بود.

وزیر راه و شهرسازی گفت: در سفری که برای تحصیل به انگلستان داشتم، اولین گزینه و آخرین گزینه برای رفت و آمد حملونقل ریلی بود و به هر گونهای که محاسبه میکردیم که از وسیله شخصی استفاده کنیم، جور در نمیآمد و میدیدیم که حملونقل ریلی بهترین و ارزانترین گزینه است.

وی با اشاره به اینکه حملونقل یعنی انتقال از مبدأ به مقصد مشخص است، گفت: اولین مشکل ما این است که هنوز از دید یک شهروند مسافر و تاجر حملونقل یک نگاه مشخص و درستی صورت نمیگیرد، پس باید حملونقل ریلی از مبدأ به مقصد در کوتاهترین مدت و در اسرع وقت صورت گیرد، پس لازم آن این است که همه چیز باید عوض شود و به گونهای باید طراحی شود که کارآمدی و کارآیی در حمل و نقل راهآهن افزایش یابد.

آخوندی گفت: چند سال است که فرودگاه مهرآباد و امام خمینی (ره) تأسیس و راهاندازی شده است، اما متأسفانه هیچ حملونقل ریلی و اتوبوس مسافری برای انتقال مسافر به این فرودگاهها تأسیس و احداث نشده است، پس انگارههای ما دارای مشکل است.

وی ادامه داد: دنیای مدرن بدون حملونقل ریلی نمیتواند یک زندگی توسعه یافته داشته باشد، پس به هر دلیلی وقتی تهران به 8.6 میلیون نفر و مجموعه شهری تهران به 15 میلیون نفر افزایش یافته است، احداث جاده و یا افزایش وسایل نقلیه مشکلی حل نمیشود.

وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: اگر دنبال توسعه ایران هستیم و میخواهیم در رفاه زندگی کنیم که در آن ایمن باشیم،لازمه این کار این است که حملونقل ریلی توسعه یابد پس باید ایران به تمام نقاط دنیا به خصوص کشورهای همسایه از طریق شبکه ریلی متصل شود.

وی تأکید کرد: اگر میخواهیم قدرت رقابتپذیری را افزایش بدهیم باید بتوانیم به توسعه حملونقل ایمن توجه ویژهای کنیم.

آخوندی تصریح کرد: بنده از فرصت ادغام وزارت مسکن و راه و ترابری نهایت استفاده را انجام میدهم، به طوری که میخواهم تمام تلاش خود را برای آشنایی شهرسازها با حملونقل ریلی انجام دهم.

وزیر راه و شهرسازی گفت: در حال حاضر 33 هزار کیلومتر شریان اصلی جادهای داریم که 40 درصد این شبکهها در وضعیت نامناسبی قرار دارند، پس از اگر فکری به حال انتقال حملونقل جادهای به حملونقل ریلی صورت نگیرد، هر سال وضعیت آنها بدتر میشود.

آخوندی گفت: از بخش خصوصی میخواهم که در بورس حضور پیدا کنند و روی شرکتهای حملونقل در این سازمان حساب ویژهای باز کنند، چرا که متأسفانه این شرکتهای حملونقل هیچ سهمی در سازمان بورس ندارند.

وی ادامه داد: پس باید سمت شرکتهای سهامی عام و بزرگ مقیاس در حوزه حملونقل ریلی در بورس برویم.

انتهای پیام/ب

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 27-09-1393, 11:31

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی