به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 20 آذر 1397

کاهش سالانه ۳.۷ درصدی تلفات سوانح رانندگی/کامیونهای ایرانی یک سوم استاندارد جهانی تردد دارند

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، داوود کشاورزیان امشب در همایش گرامی داشت هفته حملونقل اظهار داشت: سیستم حملونقل عمومی جادهای امسال افتخار جابهجایی زائران اباعبدالله (ع) را داشت که به نحو مطلوب انجام شود.

وی افزود: هفته آینده سالروز شهادت پیامبر اکرم (ص) و امام رضا (ع) نیز به شرکتهای مسافری تأکید شده است برای جابهجایی زائران آماده باشند.

کشاورزیان ادامه داد: در این ایام بیش از یک میلیون زائر اباعبدالله از طریق ناوگان عمومی جادهای جابهجا شدند.

وی با تأکید بر لزوم اجرای کامل متنوعسازی نرخهای حملونقل عمومی بیان کرد: صنعت حملونقل جادهای دو فصل پر تقاضا و کم تقاضا دارد، در فصل کممسافر نرخها پایین است و قطعاً در ایام پیک سفر هزینه سفر گرانتر از ایام غیر شلوغ خواهد بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت:در ایام کممسافر شرکتها با زیان تردد میکنند که این زیان باید در فصل پر مسافر جبران شود.

کشاورزیان افزود: نمیتوان شرایط دستوری برای انجام زمان سفر داشت، اما نرخهای متنوع موجب میشود، مسافر این قدرت انتخاب را داشته باشد که با توجه به درآمد خود در چه فصلی از سال سفر کند.

وی افزود: متأسفانه عدهای نمیخواهند قبول کنند که فرمول حاکم در صنعت در راستای متنوعسازی نرخها اجرا شود و تأکید بر نرخهای تکلیفی دارند.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: باید قوانین صنعت رعایت شود بدین ترتیب در فصل کم مسافر ناوگان با ظرفیت خالی تردد نخواهد داشت؛ در فصل کم مسافر باید تعداد ناوگان کاهش یابد و در فصل پر تقاضا افزایش ناوگان داشته باشیم.

کشاورزیان تأکید کرد: اگر قوانین صنعت رعایت نشود انگیزه سرمایهگذاری بخش خصوصی به دلیل عدم توجیه مالی مطلوب کاهش مییابد.

وی با بیان اینکه در برخی حمل کالا نیز این قوانین حاکم است، گفت: از اواخر دهه 60 و سالهای 68 تا 69 مصوباتی داشتیم، مبنی بر اینکه قیمت حملونقل توافقی و رقابتی شود.

وی گفت: ترددهای یکسر خالی، نوع کالا و میزان معطلی ناوگان همه در نرخ حمل تأثیرگذار است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در بخش حملونقل مسافری نرخهای تکلیفی نداریم، اظهار داشت: متأسفانه برخی از مقامات بدون در نظر گرفتن این مصوبات انتظار ثبات نرخها و تکلیفی بودن نرخها را دارند.

وی افزود: در بخش حمل کالا نیز با توزیع یکنواخت بار در کشور مواجه نیستیم و نه توزیع یکنواخت مکانی داریم و نه توزیع یکنواخت زمانی؛ این موجب شده است، ظرفیت حملونقل بیش از تقاضا باشد و بخشی از بارهای ریلپسند هم توسط کامیون و جاده جابهجا شود.

کشاورزیان گفت: متوسط پیمایش کامیونهای ایرانی سالانه 70 هزار کیلومتر با احتساب 40 درصد تردد یکسری خالی است، اما در کشورهای توسعه یافته این رقم 200 هزار کیلومتر در سال است.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: از سوی دیگر پایین بودن نرخ سوخت موجب شده است نوسازی ناوگان تحت تأثیر قرار گیرد و رانندگان انگیزهای برای نوسازی ناوگان نداشته باشد.

کشاورزیان افزود: سهم حملونقل تصادفات عمومی کمتر از 9 درصد و در حملونقل مسافر این رقم بسیار کمتر است، اما دلیل بالا بودن آمار جان باختگان سوانح رانندگی، بالا بودن سهم جادهای در جابهجاییها است.

وی بیان کرد: بیش از 80 درصد تصادفات رانندگی به علت خطای انسانی رخ میدهد.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در 4 سال برنامه به طور متوسط سالانه 3.7 درصد کاهش تلفات سوانح رانندگی داشتهایم، اما کاهش 10 درصدی که در برنامه پنجم آماده بود، فقط آرزوی برنامهنویسان بود و رقمی غیرکارشناسی بود.

کشاورزیان با اشاره به توسعه استفاده از دوربینهای ثبت تخلفات در جادهها بیان کرد: در حال حاضر 400 دستگاه دوربین ثبت تخلفات در راههای کشور فعال است که اطلاعات را منتقل کرده و قبض جریمه صادر میشود.

وی افزود: کل راههای شریانی کشور به طول 34 هزار و 460کیلومتر تا 2 سال آینده تحت پوشش دوربین ثبت تخلف سرعت قرار میگیرد؛ نگهداری این دوربینها تا 5 سال بر عهده بخش خصوصی است.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: اجرای این پروژه از محل منابع داخلی سازمان با اعتبار 900 میلیارد تومان خواهد بود.

کشاورزیان اظهار داشت: متأسفانه نگهداری راههای غیر شریانی از محل اعتبارات استانی دچار ضعف است.

انتهای پیام/ب

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 27-09-1393, 11:31

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی