به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 24 مهر 1397

آمادگی برای نوسازی ناوگان فرسوده از طریق واردات کامیون نو با تعرفه صفر

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، حسین احمدیزاده امشب در همایش گرامی داشت هفته حملونقل اظهار داشت: لازم است عملکرد سالانه دولت و بخش خصوصی در بحث حملونقل رصد و بررسی شود.

وی ادامه داد: بخش خصوصی عملاً نتوانسته است، کاری انجام دهد، چون کاری برعهده بخش خصوصی نیست و حتی در این دولت هم به دلیل نبود هماهنگی، باز بخش خصوصی زیان دیده است.

رئیس کانون انجمن صنفی حمل کالای داخل کشور افزود: ما از تحریمهای خارجی ضربه نمیخوریم، بلکه مشکلات ما از تحریمهای داخلی است؛ الان با وجود تمام تلاش دولت هنوز مشکلات زیاد است و نسبت به سال گذشته به هیچ پیشرفتی دست نیافتهایم.

احمدیزاده افزود: رانندهها در اجرای طرح هدفمندی یارانهها نهایت همکاری با دولت را داشتند اما وعدههای دولت محقق نشد و نرخ لاستیک، روغن و قطعات یدکی ناوگان بسیار افزایش یافت.

وی با تأکید بر لزوم نوسازی ناوگان افزود: اعلام کردیم که حاضریم خود کامیون با تعرفه واردات صفردرصد وارد کنیم و به ازای آن خود یک کامیون فرسوده از ناوگان خارج کنیم، اما هیچ بخشی از این درخواست استقبال نکرد.

احمدی زاده با تأکید بر لزوم نوسازی ناوگان کامیونی بیان کرد: کامیونی که با سیر 100 کیلومتر، 60 لیتر سوخت مصرف میکند قطعاً باید از ناوگان خارج شود و کامیونی با مصرف 30 لیتر سوخت در 100 کیلومتر سیر وارد شود و این به صرفهجویی منابع ملی میانجامد.

رئیس کانون انجمن صنفی حمل کالای داخل کشور گفت: نوسازی ناوگان به صرفهجویی در روغن، استهلاک لاستیک، رفاه راننده و جلوگیری از تولید آلایندههای زیست محیطی میشود.

احمدیزاده افزود: چرا بودجههای حملونقل به این بخش اختصاص نمییابد، در حالی که ادعای حمایت از حملونقل داریم.

رئیس کانون انجمن صنفی حمل کالای داخل کشور افزود: شرکتهای نیمه دولتی رقابت را از بخش خصوصی گرفتهاند و بخش خصوصی توان رقابت با آنها را ندارد، دولت هم به تشکلها اختیار نمیدهد و اعتمادی به آنها نداریم، در حالی که باید اجازه داد، تشکلها خود وارد عرصه شده و فعالیتهای تصدی گری را برعهده بگیرند.

احمدیزاده گفت: متأسفانه منافع برخی دولتمردان و شرکتهای نیمه دولتی موجب شده است که به بخش خصوصی توجهی نشود و قطعاً عدم رشد بخش خصوصی عدم رشد حملونقل را به دنبال دارد.

وی با تأکید بر لزوم نوسازی ناوگان و واگذاری تصدیگریها به بخش خصوصی گفت: لازم است ترددهای یکسر خالی کاهش یابد و شرکتمحوری در حملونقل عملیاتی شود.

رئیس کانون انجمن صنفی حمل کالای داخل کشور افزود: متأسفانه دخالت شهرداریها در حملونقل نیز از مشکلاتی است که با آن مواجه هستیم و در کنار آن اخذ مالیاتهای سنگین از مؤسسات حملونقلی و اخذ مالیات بر ارزش افزوده در کنار مقررات موازی موجب عدم رشد شبکه حملونقلی کامیونی جادهای شده است.

انتهای پیام/ب

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 27-09-1393, 11:31

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی