به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 29 شهریور 1397

مجلس سنای مکزیک خواستار ادامه تحقیقات پیرامون ناپدید شدن 43 دانش‌آموز شد

به گزارش خبرنگار دفتر منطقهای خبرگزاری فارس در آمریکای لاتین به نقل از «کورئو دل اورینوکو»، مجلس سنای مکزیک از مقامات این کشور خواست که تحقیقات را پیرامون 43 دانشآموز «آیوتسیناپا» واقع در ایالت جنوبی «گررو» که از 26 سپتامبر سال جاری (4 مهر 93) ناپدید شدهاند ادامه دهند.

مجلس سنای این کشور بر لزوم شفافسازی کامل درباره حوادث رخ داده و همچنین جمعآوری اسناد و شواهد مورد نیاز در راستای مشخص شدن عاملین آن تاکید کرد.

نهاد مذکور از دادستانی کل مکزیک نیز درخواست کرد که گزارشی از پیشرفت تحقیقات و احتمال نفوذ جرایم سازمان یافته در قدرتهای مختلف و نهادهای دولتی ایالت «گررو» ارائه دهد.

سنای مکزیک همچنین خواستار حمایت از قربانیان و زخمیان و ارائه مراقبتهای پزشکی و روانی به آنان شد تا اقداماتی انجام شود که از بهبود آسیبهای وارده اطمینان یابند.

مجلس مذکور از نهاد ملی انتخاباتی درخواست کرد که شرایط سیاسی و اجتماعی موجود در ایالت «گررو» را بررسی کند تا بدین ترتیب از اثربخشی کامل قانون انتخابات اطمینان حاصل کنند.

در 26 سپتامبر (4 مهر 93)، 43 دانشآموز «آیوتسیناپا» توسط نیروهای پلیس شهر «ایگوآلا» و «کوکولا» دستگیر شدند و طبق تحقیقات صورت گرفته، به گروه جنایی سازمان یافته «گرروس اونیدوس» تحویل داده شدهاند.

کمیسیون ویژه مجلس نمایندگان مکزیک نیز ناپدید شدن دانشآموزان را که طبق گزارش اولیه به وسیله شکنجه، اقدامات وحشیانه، غیر بشردوستانه و تحقیرآمیز و همچنین اعدامهای فرا قضایی مورد نقض حقوق بشر قرار گرفتهاند تایید کرد.

در 6 دسامبر (15 آذر 93) دادستانی کل مکزیک تایید کرد که بقایای جسد یکی از دانشآموزان به نام «آلکساندر مورا بنانسیو» شناسایی شده است.

از آن زمان، هزاران تن از مردم مکزیک تظاهراتهایی برگزار کردند و خواستار زنده یافتن 42 دانشآموز باقی مانده، اجرای عدالت و عدم تکرار چنین حوادثی شدند.

انتهای پیام/

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 27-09-1393, 11:30

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی