به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 24 آذر 1397

جروزالم‌پست: پرتاب موشک پدافندی شکست خورده/نظامیان حقیقت را نمی‌گویند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، روزنامه صهیونیستی جروزالم‌پست یک روز پس از اعلام شکست پرتاب آزمایشی موشک پدافندی «پیکان» مقاله‌ای تحلیلی منتشر کرد و نوشت که سران نظامی این رژیم، برای سرپوش ‌گذاشتن بر شکست «شرم‌آور» این پروژه پدافندی، همه حقایق را به عموم نمی‌گویند.

دیروز خبرگزاری رویترز با انتشار گزارشی، از سومین شکست در آزمایش موشک پیکان خبر داد و نوشت که یک فروند موشک برای هدف قرار گرفتن شلیک می‌شود ولی پس از آنکه مشخص می‌شود موشک پدافندی توانایی هدف قرار دادن آن را ندارد، برای صرفه‌جویی، شلیکی انجام نمی‌شود.

وزارت جنگ رژیم صهیونیستی اما ساعتی بعد بیانیه‌ای منتشر کرد و مدعی شد که پرتاب این موشک هدف، به منظور ایجاد آمادگی برای آزمایش‌های بعدی بوده است و در حقیقت قرار نبوده شلیکی به سمت این موشک هدف، صورت بگیرد.

روزنامه جروزالم پست امروز، بیانیه وزارت جنگ و گزارش رویترز را در کنار هم گذاشت و بر اساس اطلاعات خودش نوشت که مقامات صهیونیست و نماینده پنتاگون برای مشاهده آزمایش موفقیت‌آمیز در سواحل «پالماهیم» گرد هم آمدند ولی دست آخر این شلیک آزمایشی، شکست خورد.

جروزالم‌پست به جزئیات این شکست هم پرداخته و نوشته که یک فروند جنگنده متعلق به نیروی هوایی رژیم صهیونیستی، از صدها کیلومتر دورتر یک موشک به سمت ساحل شلیک می‌کند تا موقعیت هجوم موشک‌های شهاب 3 به سمت اراضی اشغالی را شبیه سازی کند؛ سامانه‌های راداری و کنترل آتش نیز موشک را شناسایی می‌کنند و برای هدف قرار دادن آن آماده می‌شوند ولی در لحظه آخر که قرار می‌شود این موشک به سمت هدف پرتاب شود، مشخص می‌شود که «سامانه نتوانسته بر روی موشک مهاجم قفل کند.»

سامانه پیکان (با نام عبری «ختص») پروژه مشترک شرکت «صنایع هوافضای اسرائیل» (IAI) و «بوئینگ» آمریکا است. این سامانه جزئی از یک سیستم دفاع موشکی چند لایه موسوم به «گیج‌کننده» (Stunner) است.

«گنبد آهنین»، «فلاخن داود»، «پیکان 1» و «پیکان 2» دیگر لایه‌هایی هستند که اسرائیل مدعی است می‌توانند از راکت‌های کوچک تا موشک‌های بالستیک را هدف قرار دهند. تاکنون از این مجموعه تنها گنبد آهنین و تا حدی هم پیکان 2 عملیاتی شده‌اند.

انتهای پیام/

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 27-09-1393, 11:30

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی