به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 27 آذر 1396
ثبت شرکت

جستجو در سایت

پلمپ دفاتر 1396

انجمن ثبت شرکت ایران

ثبت شرکت در سراسر ایران :
موضوع مناسب برای ثبت شرکتها

مقالات

حمایت «آستانه» از طرح چینی احیای «جاده ابریشم»

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در بیشکک به نقل از پایگاه خبری «zakon.kz»، «نورسلطان نظربایف» رئیس جمهور قزاقستان در دیدار با «لی‌که‌چیانگ» نخست وزیر چین از ابتکار عمل «پکن» در زمینه احیای «جاده ابریشم» حمایت کرد.

در این ملاقات، مسائلی کلیدی همچون تجارت، اقتصاد، سرمایه‌گذاری، سوخت، انرژی و حمل‌ونقل بین 2 کشور و همچنین مسائل روز بین‌المللی مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت.

از سوی دیگر در پی دیدار نخست وزیر چین با «کریم ماسیم‌اف»، نخست وزیر قزاقستان در مصاحبه با رسانه‌ها اعلام کرد: با توجه به کاهش قیمت نفت، چین و قزاقستان سیاست‌های کلان منطقه‌ای را به صورت منجسم دنبال خواهند کرد.

وی در ادامه افزود: در طی مذاکرات انجام شده، 2 کشور توافق کردند که با توجه به تغییر شرایط اقتصادی در زمینه قیمت انرژی و مواد خام، یک سیاست هماهنگ در راستای اقتصاد کلان همراه با مشاوره بین ادارات مربوطه در پیش گیرند.

وی گفت: در چارچوب این مذاکرات حساس و طولانی «آستانه» و پکن در رابطه با طیف گسترده‌ای از روابط تجاری و اقتصادی بین 2 کشور به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.

ماسیم‌اف افزود: جمهوری قزاقستان از برنامه‌های ایجاد کمربند اقتصادی در جهت احیای «جاده ابریشم» که توسط «شی‌جین‌پینگ» رئیس‌جمهور چین در طی سفر خود به قزاقستان در سال 2013 اعلام کرد، حمایت و پشتیبانی می‌کند.

وی افزود: 2 برنامه «جاده ابریشم» و «نورلی کوش» (طرح ملی اقتصادی قزاقستان) مکمل یکدیگرند و باعث همکاری‌های عمیق‌تر و بیشتر بین دولت و ملت قزاقستان و چین می‌شود.

وی ضمن ابراز خرسندی از روابط بین 2 کشور، تأکید کرد: در سفر اخیر هیئت چینی به آستانه بین دولت قزاقستان و چین اسناد بسیار مهمی به امضا رسید و این روند همچنان ادامه خواهد داشت.

این مسئله در حالی است که اخیرا قزاقستان پروژه صادرات برق به چین و کشورهای ثالث از طریق خاک این کشور را در دستور کار خود قرار داده است.

انتهای پیام/.

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 27-09-1393, 11:30

 

روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران

مقالات
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی