به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 1 مرداد 1397

برای بستن دست اسرائیل باید دست آمریکا را بست

رخدادهای 27 آذر 1360

چکیده

  • حضرت آیت الله خامنه ای رئیس جمهور :«وحدت»، کلید موفقیت و رمز پیروزی انقلاب خونبار ما بوده و هست و حفظ و ادامه‌ی آن، به آسیب‌ناپذیری انقلاب و نیل به اهداف انقلابی و حفظ کامل دستاوردهای آن خواهد انجامید.
  • نماز جمعه این هفته تهران به امامت آیت الله هاشمی رفسنجانی در محل دانشگاه تهران برگزار شد.
  • حجت الاسلام ناطق نوری وزیر کشور: آن چه که به عنوان قانون در این جامعه است باید از نظر ما محترم باشد  اگر جایی قانون از قبل مانده ناقص است راه حلش قانون شکنی نیست.
  • آیت الله هاشمی رفسنجانی : اگر بخواهیم دست آمریکا را ببندیم با حرف نمی شود آمریکا حرف ندارد که ماها نوکر او باشیم ولی به او فحش بدهیم این برای او مهم نیست بیائیم جدی عمل کنیم.
  • کافیست کشورهای خلیج فارس یک ماه نفت ندهند یعنی بگویند ما شیرهای نفت را می بندیم اگر هم آمدند منفجر می کنیم به خدا اگر چنین عملی بکنید آمریکا جرات نمی کند از اسرائیل حمایت بکند.

پیام مهم آیت الله خامنه ای به سمینار وحدت حوزه و دانشگاه

حضرت آیت الله خامنه ای رئیس جمهور طی پیامی به مناسبت برگزاری سمینار هفته وحدت حوزه و دانشگاه تاکید کردند : تخصیص این روز به این مناسبت، ناشی از نیاز مبرمی بود که در جامعه‌ی انقلابی ما احساس میشد. چرا که «وحدت»، کلید موفقیت و رمز پیروزی انقلاب خونبار ما بوده و هست و حفظ و ادامه‌ی آن، به آسیب‌ناپذیری انقلاب و نیل به اهداف انقلابی و حفظ کامل دستاوردهای آن خواهد انجامید.

بقا و استمرار انقلاب به وحدت استوار بود

ایشان در این پیام ادامه دادند : بقا و استمرار انقلاب ما که پس از تأییدات الهی، به وحدت اقشار مختلف ملت، بر محور اسلام و رهبری مرجع و امام عزیز و عظیم امت، متکی و استوار بود، جز با اتکالِ به خدا و حفظ وحدت همه جانبه، امکان پذیر نخواهد بود و هر اقدامی که در راه حفظ وحدت بعمل آید، عمل صالحی است که باید مورد تأیید و پشتیبانی کاملِ مسؤولان و دست‌اندرکاران قرار گیرد.

وحدت یک ارزش اجتماعی و قبل از آن یک نیاز اجتماعی است

آیت الله خامنه ای در ادامه تاکید کردند :  روشن است که «وحدت» یک ارزش اجتماعی و قبل از آن، یک ضرورت و نیاز اجتماعی است، بخصوص در جامعه‌ای که راه تحوّل را میرود. اما دیدیم و شنیدیم که حتّی قبل از پیروزی انقلاب نیز، شعار «روحانی، دانشجو، پیوندتان مبارک» در راهپیمائی‌های عظیم و میلیونی مردم انقلابی کشور ما، یکی از شعارهای اصلی و اساسی بود.

اکنون مجال چون و چرا نیست / حرم در پیش است و حرامی در پس

آیت الله خامنه ای در بخش دیگری از این پیام با تاکید بر این نکته که « اکنون مجال چون و چرا نیست» افزودند :  امروز  «حَرم در پیش است و حرامی درپس» صلای وحدت خلق را به گوش جان بشنویم و از شکست‌های تاریخی که نتیجه‌ی قهری اختلاف و افتراق بوده است، بپرهیزیم. از حوادث تاریخ، شکست‌های بزرگ، ناکامی‌های گذشته و از همه مهمتر، از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، درس عبرت بگیریم و بشنویم که توده‌های عظیم و میلیونی ملتی مبارز و مصمّم و مقاوم و ایثارگر، بانگ وحدت سرداده‌اند.

7 نکته مهم آیت الله خامنه ای برای اجرایی شدن وحدت حوزه و دانشگاه

ایشان در ادامه به 7 نکته مهم تاکید کردند که خلاصه این نکات عبارت است از ؛

- اساتید و دانشجویان عزیز و ارجمند دانشگاه ها، علیرغم توطئه‌ها و تبلیغات دشمنان ، شناخت محیط طلبگی را در برنامه کار خود قرار دهند.

-  روحانیون با حضور در دانشگاهها، عملی متقابل انجام دهند. در دانشگاهها نکات بسیاری برای آموختن وجود دارد و ذهن‌های آماده‌ای برای یاد گرفتن.

- نظامِ طلبگی، نظام کشف نشده‌ای است. شناختن نظام طلبگی برای دانشگاهیان و متقابلاً آگاهی از نظام آموزش دانشگاهی برای مدرسان حوزه‌های علمیه، بدون تردید آموزنده و الهام‌بخش خواهد بود.

-  انقلاب اسلامی ایران، قبل از هر چیز، یک انقلاب معنوی است...خلأ معنویت، از آفات اجتماعی در رژیم گذشته بوده است. دانشگاهها و حوزه‌ها برای دفع این آفت، در خود و در جامعه، نقش مهم و مسؤولیت عمده بر عهده دارند.

نظریه علم برای علم افسانه کهنه ای است / این نظریه در جامعه انقلابی پذیرفتنی نیست

-  نظریه «علم برای علم» افسانه‌ی کهنه‌ای است که بخصوص در یک جامعه‌ی انقلابی پذیرفتنی نیست. علم اگر برای انسان، برای آرمانهای انسانی، برای بشریت که غایت آن، رسیدن به خدا است باشد، معنی پیدا میکند. و حوزه‌های علمیه و دانشگاهها را به تفکر در این باب دعوت می کنم.

- فلسفه‌ی ناهماهنگی و ناهمگونی دانشگاه و حوزه علمیه از القائات دشمنان خدا و خلق است: «متصل، جانهای مردان خداست» ...دانشگاهیان و روحانیون برای رد این نظر، و خنثی کردن نقشه دشمنان، باید با هوشیاری عمل کنند و عملاً نادرستی آن را به اثبات برسانند.

- تشکیل سمینارها و ایجاد گردهمائی‌ها در زمینه وحدت بین حوزه و دانشگاه، تا روزی که این وحدت عملاً و بنحو گسترده حاصل شود ضروری است.(1)

راه حل ناقص بودن قانون قانون شکنی نیست

نماز جمعه این هفته تهران به امامت آیت الله هاشمی رفسنجانی در محل دانشگاه تهران برگزار شد. پیش از خطبه های نماز جمعه علی اکبر ناطق نوری وزیر کشور طی سخنانی گفت :

وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به ضرورت اجرای قانون گفت : آن چه که به عنوان قانون در این جامعه است چه آن چه که از قبل مانده است و هنوز ما فرصت تجدید نظر در آن ها را نداریم اما موظف به اجرایش هستیم تا قانون دیگری را جایگزین کنیم و آن چه که بعد از طریق مجلس شورای اسلامی و با تائید و تصویب شورای محترم نگهبان به صورت مصوبه بیرون آمده است تمام باید از نظر ما محترم باشد  اگر جایی قانون از قبل مانده ناقص است راه حلش قانون شکنی نیست.

هاشمی : در اسلام غیبت مظلوم از ظالم جایز است

پس از سخنان ناطق نوری آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه اول نماز جمعه امروز تهران با اشاره به اربعین حسینی گفت : در دین اسلام غیبت حرام است ولی در یک حالت می توان غیبت کرد و آن جایی است که مظلوم بخواهد غیبت ظالم را بکند که این را اسلام اجازه داده است . (2)

بر کسی که علیه انقلاب قیام می کند اشک نمی ریزند

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مظلوم نمایی ضد انقلاب گفت : آدمی که جسد آیت الله مدنی را قطعه قطعه می کند این در دنیا نمی تواند مظلوم نمایی کند هزار تا رادیو هم برای این روضه بخوانند ، اگر این جوری بود مظلوم تر از همه خوارج نهروان بودند که چهار هزار نفرشان را حضرت علی در یک روز از دم تیغ گذراند و جسدشان را زیر خاک کرد ، کسی که در مقابل حق ، انقلاب و مردم و مستضعفین قیام می کند آن هم با آن نحوه خشن شما در شیراز اتوبوس را آتش زدید آن جنایت را کردید مردم شیراز دیگر برای شما نمی توانند اشک بریزند حالا هر چقدر مظلوم نمایی کنید . 

هاشمی گفت : ضد انقلاب فکر می کرد جمهوری اسلامی را در یک مسیری قرار می دهد که مجبور شود خشونت به خرج دهد و به دنبال خشونت آن ها مظلوم نمایی خواهند کرد که ببینید جمهوری اسلامی چه جنایت هایی که نمی کند ! آن ها نمی دانستند ملتی که جنایت های منافقین را می بیند دیگر در مقابل برخورد با این منافق اشک نمی ریزد و دلش به رحم نمی آید . مردم ترحم بر این ها را جایز نمی داند و معتقد است ترحم بر پلنگ تیزدندان ستم کاری بود بر گوسفندان.

با حرف نمی شود با اسرائیل برخورد کرد

خطیب جمعه تهران در خطبه دوم نماز نیز با اشاره به تعدی اسرائیل به بلندی های جولان گفت :با فشار جمهوری اسلامی ایران طرح فهد شکست خورد اما آمریکا برای دلگرم کردن نوکرانش چراغ سبز به اسرائیل داد که بلندی های جولان را پارلمان اسرائیل رسما ضمیمه کند که ما حرفمان را در این باره زده ایم و فکر نمی کنیم با حرف بشود مسئله را حل کرد و این جواب هایی هم که از طرف دولت های عربی و اسلامی می دهند کافی نمی دانیم

آمریکا حرفی ندارد نوکرش باشیم به او فحش هم بدهیم ! / برای بستن دست اسرائیل باید دست آمریکا را بست

وی ادامه داد : باید کار کرد اگر بخواهیم دست اسرائیل را ببندیم باید دست آمریکا را ببندیم و اگر بخواهیم دست آمریکا را ببندیم با حرف نمی شود آمریکا حرف ندارد که ماها نوکر او باشیم ولی به او فحش بدهیم این برای او مهم نیست بیائیم جدی عمل کنیم به جای این که بنشینید 50 سنت ، 70 سنت از هر بشکه نفت بزنید و به جیب آمریکا ، انگلیس ، فرانسه ، آلمان و ژاپن و کشورهای صنعتی دیگر بریزید بیائید یک مقدار مثل ایران تحمل مشکلات بکنید و بایستید و بگوئید ما دیگر نفت نمی دهیم کافیست کشورهای خلیج فارس من همه را نمی گویم کشورهای خلیج فارس عربستان ، کویت ، قطر ، امارات ، عراق و ایران این ها بگویند ما نفتمان را نمی دهیم یک ماه نفت ندهند یعنی بگویند ما شیرهای نفت را می بندیم اگر هم آمدند منفجر می کنیم به خدا اگر چنین عملی بکنید آمریکا جرات نمی کند از اسرائیل حمایت بکند . (3)

پی نوشت:

1- اطلاعات ، 28 آذر 1360 ، صفحه 1 و 15

2- جمهوری اسلامی ، 28 آذر 1360 ، صفحه 11 و 12

3- جمهوری اسلامی ، 29 آذر 1360 ، صفحه 4

پژوهشگر : سید روح الله امین آبادی

انتهای متن/

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 27-09-1393, 11:30

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی