به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : یکشنبه ، 26 خرداد 1398

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش در گلپایگان تاکید کرد: اختصاص ۵۴۰ میلیارد تومان اعتبار سال آینده جهت مقاوم سازی مدارس کشور

معاون عمرانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه امسال برای مقاوم سازی مدارس کشور ۴۴۰ میلیارد تومان اعتبار در اختیار آموزش و پرورش استان‌ها قرار گرفته است، تصریح کرد: برای مقاوم سازی مدارس سراسر کشور ۵۴۰میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده شد، که امیدواریم این اعتبار در مجلس شورای اسلامی تقویت شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از گلپایگان، مرتضی رئیسی در حاشیه بازدید از پروژه‌های عمرانی آموزش و پرورش گلپایگان در جمع خبرنگاران بیان داشت: از نزدیک شاهد مشکلات فضای آموزشی شهرستان گلپایگان بودیم که امیدواریم در سال آینده وزارت آموزش وپرورش اعتباراتی را برای نوسازی بافت‌های فرسوده مدارس شهرستان درنظر گیرد.

وی با بیان اینکه رویکرد مجلس شورای اسلامی برای مقاوم سازی مدارس مثبت است، افزود: بر همین اساس مجلس در آذر ماه امسال، مصوبه‌ای مبنی بر اختصاص ۲درصد از نرخ گاز مصرفی کشور برای استاندار سازی و تجهیز سیستم گرمایشی مدارس مطرح شده که درصورت تأئید نهایی از سوی شورای نگهبان منابع مالی دراختیارآموزش و پرورش کشور قرار می‌گیرد.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه الویت و رویکرد وزارت آموزش و پرورش در اعتبارات عمرانی در راستای ارتقاء سطح ایمنی مدارس است، بیان داشت: اعتبارات موجود وزارت آموزش و پرورش در سه بخش کاهش مدارس تخریبی، بازسازی واحد‌های آموزشی و مقاوم سازی مدارس و استاندارد سازی سیستم گرمایشی واحد‌های آموزشی تخصیص می‌یابد.

رئیسی به احداث فضای آموزشی در سایت مسکن مهر کشور اشاره، و گفت: برای احداث فضای آموزشی در سایت مسکن مهر کشور اعتبار مستقل در نظر گرفته نشده است که باید از طریق اعتبارات استانی برای احداث فضای آموزشی تأمین شود.

وی گفت: بیش از ۳هزار میلیارد تومان برای احداث فضای آموزشی در سایت مسکن مهر کشور اعتبار تخمین زده شده که امیدواریم در بودجه سال ۹۴ اعتباری در نظر گرفته شود.

رئیسی ادامه داد: براساس استقرار کامل درمسکن مهروبا احتساب واحد‌های آموزشی بیش از ۲۵هزار کلاس درس باید در سایت‌های مسکن مهر کشور احداث شود.

معاون عمرانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه ایمن سازی مدارس دراولویت وزارت آموزش و پرورش است، تصریح کرد: برای مقاوم سازی مدارس کشورامسال ۴۴۰ میلیارد تومان اعتبار بین مدارس کشور تقسیم شده است.

رئیسی تصریح کرد: سال آینده برای مقاوم سازی مدارس سراسرکشور۵۴۰میلیارد تومان اعتباراختصاص یافته است که امیدواریم این اعتبار در مجلس نیز تقویت شود.

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایلنا

تاریخ : 27-09-1393, 11:29

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر