به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 1 مرداد 1397

در جلسه شورای آموزش و پرورش مصوب شد؛ اخذ حداقل شهریه برای تحصیل اتباع خارجی

تقی شفیعی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان مازندران که در سالن اجتماعات آموزش و پرورش برگزار شد به تشریح گزارش دستور کار در خصوص تعیین شهریه مدرسه برای دانش آموزان اتباع خارجی پرداخت.

به گزارش ایلنا از ساری،وی با بیان اینکه 800 دانش آموز اتباع خارجی در مقاطع مختلف در استان مازندران تحصیل می کنند اظهار داشت: بر اساس مصوبه مرکز حقوق بین اللمل در جلسه کمیته دائمی پناهندگان،کلیه مدارس می توانند از دانش آموزان اتباع خارجی دارای مدارک اقامتی معتبرثبت نام کنند.

مدیر کل اتباع استانداری مازندران افزود: مدارس ثبت نام کننده با توجه به وضعیت مالی و رضایت ولی دانش اموز و مصوبات شورای اموزش و پرورش استان نسبت به اخذ شهریه برای ثبت نام و تحصیل در مدرسه اقدام کنند.
شفیعی با بیان اینکه درصد زیادی ازمادران اتباع خارجی ایرانی هستند گفت: بیشتر خانواده های این دانش آموزان از فقر فرهنگی، اجتماعی زیادی برخوردار هستند.

وی ابراز داشت: دانش آموزان دارنده دفترچه پناهندگی معتبر بر اساس گواهی نیروی انتظامی، دانش آموزانی که اعضای درجه یک خانواده های شهدا و جانبازان جنگی تحمیلی باشند، فرزندان زنان ایرانی مزدوج با اتباع خارجی با مدارک معتبر، دانش آموزانی که خود یا اعضای درجه یک آنها دچار بیماری خاص باشد، فرزندان طلاب و روحانیون دارنده گذرنامه و دارای اقامت معتب تحت جامع المصطفی، مددجویانی که در مراکز بهزیستی زندگی می کنند، فرزندان دیپلمات خارجی ایران واز پرداخت شهریه به مدارس معاف هستند.

شفیعی در ادامه افزود: پیشنهاد ما این است شهریه دانش آموزان دوره اول تا ششم ابتدایی حداقل 120 و حداکثر 300 تومان ازاتباع خارجی اخذ شود.

وی در ادامه برای دانش آموزان اول متوسطه از 144 هزار تا 336 هزار تومان و برای دوم متوسطه از 180 تا 360 هزار تومان شهریه پیشنهادی شورای آموزش و پرورش پیشنهاد کرد.

شفیعی با بیان اینکه دو گروه از اتباع افغانی در مازندران حضور دارند که یک گروه از آنها غیرقانونی هستنداظهار داشت: گروه دوم کسانی هستند که مادر ایرانی دارند و بخشنامه برای ثبت‌نام دانش‌آموزان اتباع خارجی در مازندران صرفا برای اتباع افغانی است که مادر ایرانی دارند.

مدیر کل اتباع خارجی استانداری مازندران افزود: ثبت‌نام دانش‌آموزی که از اداره کل اتباع، نامه ننداشته باشند از نظر ما خلاف قانون است.

در ادامه علی قاسمی مدیر کل آموزش و پرورش با توجه به طرح ارائه شده و و میزان مبلغ پیشنهادی در خصوص اخذ شهریه از دانش آموزان اتباع خارجی اظهار داشت: بر اساس شیوه نامه ثبت نام اتباع خارجی، کلیه مدارس ثبت نام کننده از این دانش آموزان می توانند با توجه به وضعیت مالی والدین دانش آموزان و مصوبات شورای آموزش و پرورش میزان شهریه برای تحصیل در مدارس را تعیین کنند.

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایلنا

تاریخ : 27-09-1393, 11:29

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی