به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 30 شهریور 1397

مقاوم‌سازی 2 میلیون واحد مسکن روستایی در کشور

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، عزیزالله مهدیان صبح امروز در همایش علمی نظام فنی و مهندسی روستایی در تالار حافظ اردبیل اظهار کرد: در حال حاضر 15 هزار نفر مهندس و تکسین در قالب این سازمان فعالیت میکنند و  خدمات متنوعی را در ساخت و ساز مسکن ارائه میکند.

وی افزود: بیش از 2 هزار و 300 دفتر طراحی در روستاها فعال شده و تلاش بر این است مهندسان معمار و سازه در حوزه طراحی و مهندسان عمرانی نیز در بحث نظارت فعالیت واقعی را انجام دهند.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد: این تشکیلات بی سر و صدا کار نظارت بر ساخت و سازها را به شکل فنی و اصولی انجام میدهند و سعیشان بر این است تا کارهای عمرانی در مناطق روستایی با کیفیت مناسب انجام شود.

مهدیان پیشقدم بودن استان اردبیل را در بخشهای مختلف از ساخت و سازها و مقاومسازی مسکنهای روستایی و مشارکت در بازسازی مناطق آسیب دیده را یادآور شد و بیان کرد: انتظار میرود در این حوزه نیز استان اردبیل بتواند درخشش داشته و شایستگیهای خود را به اثبات برساند.

این مسئول با تاکید بر  ضرورت تقویت سیستم نظارتی را در ساخت و سازها گفت: در کشور 30 درصد جمعیت در مناطق روستایی سکونت دارند که 21 میلیون نفر جمعیت در این مناطق زندگی میکنند.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد: در بیش از 37 هزار و 500 روستای کشور که در آن جمعیتی بالای 20 خانوار سکونت دارند واحدهای مسکونی روستایی شناسایی شده و حدود 5 میلیون و 382 هزار واحد بوده که حدود 5 میلیون و 800 هزار خانوار در این روستاها سکونت دارند.

کسری 550 هزار واحدی مسکن در روستاها

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، مهدیان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کسری واحد مسکن در روستاها عنوان کرد: کسری 550 هزار واحد مسکن روستایی در کشور داریم که بر اساس آخرین سرشماریها تلاش بر این است تا این کسریها به نحوی جبران شود.

وی افزود: تا سال 1405 قرار است تمام مسکنهای روستایی مقاومسازی شده و ما دغدغهای از بابت مسکن کم دوام در روستاها نداشته باشیم.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مطرح کرد: 40 درصد واحدهای مسکونی روستایی در کشور تاکنون مقاومسازی شده و مقاومسازی 60 درصد نیز در اولویت است.

مهدیان مقاومسازی سالانه 200 هزار واحد مسکن روستایی را یادآور شد و ادامه داد: تاکنون 2 میلیون واحد مسکونی در کشور مقاومسازی شده و طرح مقاومسازی با اولویت ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، این مسئول در پایان سخنان خود گفت: تا پایان سال 1405 با روند اجرایی ساخت 2 هزار واحد در طول سال امیدواریم تمامی واحدهای مسکونی روستایی مقاومسازی شود.

انتهای پیام/ 62001/ل30

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 27-09-1393, 11:26

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی