به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 27 تیر 1397

رشد 62 درصدی صادرات بازارچه مرزی درمیان

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، به نقل از روابط عمومی فرمانداری درمیان، محمد بشیریزاده در نشست کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان درمیان اظهار داشت: طی هشت ماهه امسال صادرات بازارچه میل 73 درمیان به ارزش 83 میلیون و 80 هزار و 715 دلار بوده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 62 درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه مهمترین صادرات در هشت ماهه اخیر از بازارچه درمیان شامل موکت، فرش، مواد غذایی و مصالح ساختمانی میشود، افزود: از ابتدای سالجاری بالغ بر 3 هزار کامیون بار از مرز درمیان به کشور افغانستان صادر شد.

فرماندار درمیان گفت: بازارچه مرزی مصداق بارز حضور مستقیم مردم در امور اقتصادی منطقه بوده که میتواند در شرایط کنونی در تحقق اهداف اقتصادی کشور و همچنین توسعه صادرات غیر نفتی نقش موثری ایفا نماید.

بشیریزاده بازارچه مرزی میل 73 شهرستان را از مهمترین زمینههای ایجاد اشتغال در نوار مرزی برشمرد و ادامه داد: امنیت پایدار در گرو ارتقاء سطح معیشتی و رفاهی و اشتغال مرزنشینان و جلوگیری از مهاجرت ساکنان نوار مرزی به سایر نقاط است.

وی از افزایش هفت درصدی مصرف انواع فرآوردههای نفتی در شهرستان درمیان طی هشت ماهه امسال  خبر داد و تصریح کرد: از ابتدای سالجاری 22 میلیون لیتر فرآوردههای نفتی از جمله نفت سفید، نفت گاز، بنزین و نفت کوره در شهرستان درمیان توزیع شده است.

فرماندار درمیان یادآور شد: از ابتدای سالجاری 330 مورد بازدید از مجاری عرضه سوخت و مصرفکنندگان عمده شهرستان درمیان انجام شد.

بشیریزاده کاهش فرصتهای شغلی، ضربه وارد شدن به واحدهای تولیدی، پایین آمدن کیفیت کالاها و ضربهزدن به اقتصاد جامعه را از مضرات قاچاق کالا برشمرد.

وی با بیان اینکه میزان کشف کالای قاچاق در شهرستان در سالجاری به حداقل رسیده است، گفت: با توجه به انسداد مرزها و افزایش کنترل مبادی مرزی شهرستان همچنین نظارتهای مستمر دستگاههای اجرایی و همکاری مردم قانونمند شهرستان قاچاق کالا در درمیان کاهش قابل ملاحظهای داشته است.

انتهای پیام/69023/ط

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 27-09-1393, 11:26

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی