به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 27 مهر 1396

دولت اعتبار جدیدی به بیمه فرش‌بافان اختصاص نداده است

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، علی منتظری پیش از ظهر امروز در جلسه بررسی مسایل و مشکلات صنعت فرش گیلان با اشاره به فعالیت فرشبافان این استان اظهار کرد: در گیلان 13 هزار و 300 نفر فرشباف فعالیت دارند که 9 هزار و 500 نفر بیمه شده هستند.

وی با بیان اینکه در بیمه فرشبافان دولت اعتبار جدیدی اختصاص نداده است، افزود: با این وجود نمیتوانیم فرد جدیدی را در این زمینه بیمه کنیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان آمار بافت فرش در این استان را 44 هزار متر مربع عنوان کرد و گفت: در گذشته این رقم 12 هزار متر مربع بود.

وی با اشاره به اینکه عدهای عملاً بیمه شده هستند اما کار فرش را انجام نمیدهند، تصریح کرد: در تلاش هستیم حداقلها را در این زمینه در نظر بگیریم.

منتظری به محدودیت مکان برای فرشبافان استان اشاره کرد و یادآور شد: طبق تفاهمنامه با مرکز آموزش فنی و حرفهای مقرر شده واحدهای مخروبه این مرکز برای فرشبافان در نظر گرفته شود که در این زمینه مقرر شده تا تسهیلات 100 میلیون تومانی برای بازسازی و تعمیر واحدهای مذکور اختصاص یابد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از راهاندازی مرکز کارگاهی بافت فرش در شهرستانهای این استان خبر داد و گفت: نخستین مرکز با 20 دار قالی در شهرستان شفت فعال شده است.

وی با اشاره به اینکه بهزودی کارگاه مذکور در ماسال فعال میشود، خاطرنشان کرد: در آینده تمام مراکز دار قالی در شهرستانهای گیلان فعال میشود.

منتظری فرش دستباف و ابریشمی را اولویت این کارگاهها خواند و یادآور شد: تاکنون نتوانستهایم برای فرشبافان و کارگاههای فرش استان که نیاز به تسهیلات دارند ریالی دریافت کنیم و مشکل ما سرمایه در گردش و ثابت است.

وی با بیان اینکه سالهای گذشته تسهیلات بیشتر بود، تصریح کرد: امسال رقم تسهیلات پایین است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از در اختیار قرار دادن بخشی از نمایشگاه به اتحادیه فرشبافان این استان خبر داد و خاطرنشان کرد: بهترین فرش با برند کاشان و قم در گیلان تولید میشود.

انتهای پیام/2300/ط30

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 27-09-1393, 11:26

 

روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی