به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 30 شهریور 1397

دولت اعتبار جدیدی به بیمه فرش‌بافان اختصاص نداده است

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، علی منتظری پیش از ظهر امروز در جلسه بررسی مسایل و مشکلات صنعت فرش گیلان با اشاره به فعالیت فرشبافان این استان اظهار کرد: در گیلان 13 هزار و 300 نفر فرشباف فعالیت دارند که 9 هزار و 500 نفر بیمه شده هستند.

وی با بیان اینکه در بیمه فرشبافان دولت اعتبار جدیدی اختصاص نداده است، افزود: با این وجود نمیتوانیم فرد جدیدی را در این زمینه بیمه کنیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان آمار بافت فرش در این استان را 44 هزار متر مربع عنوان کرد و گفت: در گذشته این رقم 12 هزار متر مربع بود.

وی با اشاره به اینکه عدهای عملاً بیمه شده هستند اما کار فرش را انجام نمیدهند، تصریح کرد: در تلاش هستیم حداقلها را در این زمینه در نظر بگیریم.

منتظری به محدودیت مکان برای فرشبافان استان اشاره کرد و یادآور شد: طبق تفاهمنامه با مرکز آموزش فنی و حرفهای مقرر شده واحدهای مخروبه این مرکز برای فرشبافان در نظر گرفته شود که در این زمینه مقرر شده تا تسهیلات 100 میلیون تومانی برای بازسازی و تعمیر واحدهای مذکور اختصاص یابد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از راهاندازی مرکز کارگاهی بافت فرش در شهرستانهای این استان خبر داد و گفت: نخستین مرکز با 20 دار قالی در شهرستان شفت فعال شده است.

وی با اشاره به اینکه بهزودی کارگاه مذکور در ماسال فعال میشود، خاطرنشان کرد: در آینده تمام مراکز دار قالی در شهرستانهای گیلان فعال میشود.

منتظری فرش دستباف و ابریشمی را اولویت این کارگاهها خواند و یادآور شد: تاکنون نتوانستهایم برای فرشبافان و کارگاههای فرش استان که نیاز به تسهیلات دارند ریالی دریافت کنیم و مشکل ما سرمایه در گردش و ثابت است.

وی با بیان اینکه سالهای گذشته تسهیلات بیشتر بود، تصریح کرد: امسال رقم تسهیلات پایین است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از در اختیار قرار دادن بخشی از نمایشگاه به اتحادیه فرشبافان این استان خبر داد و خاطرنشان کرد: بهترین فرش با برند کاشان و قم در گیلان تولید میشود.

انتهای پیام/2300/ط30

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 27-09-1393, 11:26

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی