به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 29 شهریور 1397

بازدید ایران‌شناس برجسته‌ کشورمان از دفتر خبرگزاری فارس در سیستان و بلوچستان + عکس

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، ایرج افشار سیستانی، نویسنده و پژوهشگر ایرانشناس از چهرههای علمی و فرهنگی ایران است که تاکنون بیش از 150 جلد کتاب در زمینههای جغرافیایی، تاریخی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی و مردم شناسی به چاپ رسانده و یا در دست چاپ دارد.

نزدیک به هزارعلمی و پژوهشی او در ماهنامهها، فصلنامهها، مجلهها، سایتها و سخنرانی در همایشهای ملی و فراملی درون و بیرون ایران چاپ شده است.

وی در بازدید از خبرگزاری فارس سیستان و بلوچستان ضمن تمجید از وحدت و اتحاد مردم سیستان و بلوچستان اظهار کرد: مردم سیستان و بلوچستان سالیان متمادی در کنار هم زیست مسالمت آمیز داشته و با اتحاد و وحدت خود تمام ترفندهای دشمنان را خنثی کردهاند. 

این چهره علمی و فرهنگی ایران افزود: با توجه به اقدامات، برنامهها و پروژههایی که برای توسعه سیستان و بلوچستان در دستور کار مسئولان دولت تدبیر و امید قرار دارد افق این منطقه را بسیار روشن میبینم.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری برای توسعه محور شرق بسیار تاکید دارند و امروز مسئولان عزم خود را برای محقق کردن خواسته ایشان که توسعه اقتصادی استان و کشور را به دنبال دارد، جزم کردهاند.

افشار سیستانی افزود: نگاه دولتمردان به منطقه سیستان و هم بلوچستان بسیار با اعتدال و عدالت است، چه بسا که توسعه سواحل مکران و توسعه شبکه حمل و نقلی  و بنادر در چابهار، توسعه ترانزیت و رونق اقتصادی را برای منطقه سیستان به دنبال دارد.

وی بیان کرد: ایجاد کارخانههای مختلف، راه آهن و پروژههای بسیاری که در دست اجرا قرار دارد نوید از آیندهای روشن برای منطقه دارد و قطعا غبار محرومیت را از چهره منطقه زوده و اشتغال و عمران را به ارمغان میآورد.

فشارسیستانی با تاکید بر حفظ فرهنگ اصیل ایرانی گفت: مردم ایران باید فرهنگ غنی و اصیل ایرانی را حفظ کرده و اجازه ندهند این فرهنگ دستخوش تغییر شود.

این ایرانشناس برجسته کشور اضافه کرد: وجود اقوام مختلف با آداب و رسوم منحصربهفرد خود یک ویژگی ممتاز برای ایرانیان است که باید برای معرفی آنها بیش از پیش تلاش کنیم.

وی نقش رسانهها به ویژه رسانه ملی را در معرفی آداب و رسوم اقوام مختلف ایران بسیار موثر دانست و گفت: صدا و سیما میتواند با راهاندازی شبکه تلوزیونی نسبت به معرفی اقوام مختلف ایرانی اقدام کرده و جاذبههای گردشگری، صنایع دستی و آداب و رسوم تمامی استانهای کشور را برای مردم بهویژه جوانان تشریح کند.

انتهای پیام/75004/ش40

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 27-09-1393, 11:26

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی