به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 26 تیر 1397

حق‌شناسی 2 دانش‌آموز کجوری از مدیر کل آموزش و پرورش مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از نوشهر، فاطمه و فائزه حاجینجفی دو دانشآموز از روستای «چَمَرکوه» کجور هستند که برای نخستین بار خبرگزاری فارس در 21 خرداد 93 شرح فعالیتهای آنها را با تیتر "معلمی که تمام حواسش به 6 دانشآموز بود/ تعلیم 2 هزار بیت شعر در 3 ماه " به همگان شناساند و استعداد آنها را در علمآموزی و ادبیات و شعر،  به تصویر کشید.

این دو دانشآموز کجوری از روستای محروم و دور افتاده " چَمَرکوه" در دل کوهستانهای بلند کجور و با فداکاری معلمی بسیار دلسوز و فداکار ثابت کردند که برای نابغهشدن نیازی به پول و ثروت،حضور در کلاسهای آموزشی با هزینههای هنگفت نیست، بلکه این امید و خودباوری و نیز داشتن معلمی عاشق و دلسوز است که میتواند انسانهای بزرگی را وارد اجتماع کند.

حفظ بیش از 2 هزار بیت شعر فارسی توسط دو دختر کجوری آن هم تنها در مدت سه ماه و به صورت شبانه نزد معلمی فداکار و ایثارگر، گواه این سخن است.

عشق و محبت معلم جوانی که بدون دریافت کوچکترین حقوقی، به دانشآموزان دبستان "حُر" در روستای چمرکوه، علم میآموزد و همچون شمعی فروزان میسوزد تا دانشآموزان در مسیر درست و سعادتبخش زندگی گام بردارند.

دانشآموزان این دبستان که عنوان کوچکترین مدرسه مازندران را به خود اختصاص دادهاند همواره در اضطراب و استرس هستند که مبادا خانم معلم فداکار و دلسوزشان در طول مسیر پر پیچ و خم و کوهستانی روستا گرفتار گرگهای کوهستان شود.

با همه این سختی و خطراتی که در دل کوهستانهای برفی و یخبندان منطقه کجور وجود دارد اما عشق به دانشآموزان معصوم و البته بسیار با استعداد که آنها را همطراز با نوابغ علمی کشور باید دید؛ قدرتی به هیبت و استقامت کوههای سر به فلک کشیده البرز در دل این معلم فداکار قرار داده است.

فائزه و فاطمه حاجینجفی اگر چه از یک پدر و مادر نیستند اما به واقع همچون دو خواهر صمیمی در زیر چتر عشق و محبت معلم فداکارشان به آینده درخشان خود میاندیشند.

همدلی در بیمار شدن

این دو دانشآموز، در تابستان سالجاری دچار بیماری دستگاه گوارش شدند و گویی در بیمار شدن نیز با هم همدل و شریک هستند.

فداکاری و عشقورزی مادرانه تنها معلم بدون حقوق روستا

با وجودی که فصل تابستان بود و مدارس تعطیل بودند اما فداکاری و عشقورزی این معلم دلسوز به نام "سیمین کوهستانی" در هیبت مادری که نگران فرزندانش است به کمک این دو شتافت و بلافاصله برای درمان بیماریشان اقدام کرد، آنها را به خانه خود در شهرستان چالوس برد و تمامی مراحل درمانی و آزمایشات پزشکی، خرید داروها و پرستاری از فائزه و فاطمه را عاشقانه انجام داد و اکنون این دو دانشآموز نابغه کجوری بیش از 90 درصد سلامتی خود را به دست آورده و در حال سپری کردن دوران نقاهت و نیز ادامه تحصیل در روستایشان هستند.

تقبل کامل هزینههای درمانی از سوی مدیر کل آموزش و پرورش مازندران

یکی از نکات حائز اهمیت در کنار این اقدامات مادرانه خانم معلم فداکار، توجه و پیگیریهای مداوم و دلسوزانه سیدعلی قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران و الیاس متاجی رئیس اداره آموزش و پرورش بخش کجور در راستای ایجاد بسترهای لازم برای ادامه تحصیل و نیز تقبل کامل هزینههای درمانی از سوی مدیر کل آموزش و پرورش مازندران است که باعث شد تا فائزه و فاطمه از اقیانوس استعداد خود، شعری در راستای حقشناسی و قدردانی از پیگیریهای مداوم و نیز زحمات و خدمات دلسوزانه مدیر کل آموزش و پرورش مازندران بسرایند و بدین ترتیب تقدیر و تشکر خود را نسبت به وی ابراز دارند.

پرستاری از شاگردان روستایی

سیمین کوهستانی معلم این دو دانشآموز در گفتوگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در نوشهر گفت: تلاشها و پیگیریهای مداوم و دلسوزانه مدیرکل آموزش و پرورش مازندران ستودنی است و دلسوزیها و مهربانیهای خالصانه ایشان باعث قوت قلب بسیار زیادی برای من و دانشآموزانم شد.

وی تصریح کرد: وقتی فائزه و فاطمه دچار بیماری شده بودند آنها را برای درمان به چالوس آوردم و پیگیر درمانشان شدم که به لطف خدا اکنون هر دو نفر در سلامت کامل هستند و به تحصیلات خود میپردازند.

این معلم فداکار  اظهار داشت: در این بین، سیدعلی قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران نهتنها پیگیری مداوم و دلسوزانه نسبت به مشکلات تحصیلی و نیز سیر درمانی فاطمه و فائزه را داشتند؛ بلکه تمامی هزینههایی که برای درمان این دو دانشآموز کجوری انجام داده بودم را تقبل و پرداخت کردند.

کوهستانی گفت: این همه احساس مسئولیت و دلسوزی و محبت به دانشآموزان از سوی مدیرکل بسیار تحسین برانگیز و ستودنی است.

سر و صدای شاگردان برای در امان ماندن خانم معلم از حمله حیوانات وحشی

معلم دبستان حرّ چمرکوه در ادامه به سختیهایی که برای تردد با پای پیاده و طی مسیر 6 کیلومتری آن هم در 1.5 ساعت برای رسیدن به جاده اصلی وجود دارد اشاره کرد و گفت: این موضوع در فصل زمستان به دلیل احتمال وجود حیوانات وحشی، بسیار مشکلساز است.

کوهستانی تصریح کرد: در فصل زمستان کمتر پیش میآید که این مسیر کوهستانی را طی کنم و آن وقت است که بچهها بر روی تپهای مشرف به جاده میایستند و سر و صدا به راه میاندازند تا اگر احیاناً حیوانات وحشی در محدوده این مسیر وجود دارند، دور شوند و خطری مرا تهدید نکند.

قدردانی از خانم معلم

یکی از این دو دانشآموز نیز در گفتوگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در نوشهر گفت: چند ماه قبل دچار بیماری دستگاه گوارش شدیم، نمیتوانستیم غذا بخوریم و به شدت ضعیف شده بودیم.

فائزه حاجینجفی ابراز داشت: وقتی که معلم مدرسه از بیماری ما مطلع شد، من و فاطمه را به چالوس نزد پزشک برد.

فاطمه حاجینجفی نیز ادامه داد: خانم کوهستانی هفتهها از ما پذیرایی کرد و داروهایی که برای درمانمان تجویز شده بود را طبق دستور پزشک مصرف کردیم تا به بهبودی رسیدیم و اکنون با خانم معلم در روستای چمرکوه سر کلاس درس حاضر میشویم و قدردان محبتهایش هستیم.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران و رئیس اداره آموزش و پرورش کجور پیگیر درمان ما بودند

فائزه و فاطمه همچنین به تلاشها و پیگیریهای مداوم مدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران و رئیس اداره آموزش و پرورش کجور اشاره و تصریح کردند: آقای قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش استان همیشه پیگیر کارهای ما بود و حتی مسیر بسیار طولانی و سخت و کوهستانی چمرکوه را به همراه رئیس آموزش و پرورش کجور طی کردند و به دیدار ما آمدند، این برای ما خیلی ارزشمند بود و باعث شد تا بیشتر درس بخوانیم.

حقشناسی از مدیرکل با سرودن شعر

این دو دانشآموز کجوری، برای اینکه به نوعی زحمات و خدمات ارزشمند مدیرکل آموزش و پرورش مازندران را ارج نهاده باشند شعری در همین زمینه سرودند و به سیدعلی قاسمی تقدیم کردند.

به دیدارم آمدی پشت دورترین کوههای بلند

آری، به روستای"چَمَرکوه" آمدی

من و چَمَرکوه و سختی و تنهایی

آن روز در کلاس عشق و مهربانی

بیصبرانه به انتظارم نشستی

از تو قبلا حدیثها میدانستم

از زبان مهربانترین فرشته آسمانی

تا این که لحظه دیدار رسید

لحظه ناب رخ یار رسید

گفتههای خانم معلم راست بود

در محرومترین نقطه این سرزمین خاکی

دغدغه تو، من بودم، تو به خاطر من آمدی آقای قاسمی

سختی و تنهایی و یأس، سفر بربستند و رفتند

گل بوته امید و آرزو را برایم جا گذاشتند

آن گل بوته امروز قد کشید، سبز گشته

آینده را میبینم روشنتر از گذشته

درون قلبم برایت ساختم جایی ساده و گرم و صمیمی

تا ابد آنجا میمانی "علی آقای قاسمی"

ز دادار هستی خواهم ز دل

که باشی همیشه سر زنده دل

--------------------------------------------

گزارش از محمدحسین ملایی کندلوسی

--------------------------------------------

انتهای پیام/86019/ش40

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 27-09-1393, 11:26

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی