به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 25 تیر 1397

همایش هسته‌ای در اردن: انرژی اتمی برای دارنده‌اش احترام می‌آورد، مانند ایران

به گزارش گروه بینالملل خبرگزاری فارس، اردن روز چهارشنبه (26 آذرماه) شاهد برگزاری همایش «واقعیت هستهای صلحآمیز جهان عرب» بود که آن را اتحادیه «زمینشناسی» به همراهی دانشگاه اردن و هیئت انرژی هستهای این کشور در مقر دانشگاه برگزار کرد.

تأسیسات دیمونا خطری راهبردی برای منطقه شده است

«طاهر المصری» رئیس سابق سنای اردن در این نشست با تأکید بر ضرورت تلاش کشورهای عربی برای ادامه پژوهشهای علمی سازنده، گفت که اعراب (و مسلمانان) پایهگذاران نخست علوم بودهاند اما امروز اعراب همه چیز خود را از کشورهای دیگر وارد میکنند و در دنیایی دیگر سیر میکنند.

«صخر النسور» دبیر اتحادیه زمینشناسی اردن در این نشست، به تاسیسات اتمی رژیم صهیونیستی اشاره کرد و آن را خطر مهمی برای سلامت منطقه دانست.

النسور با اشاره به اینکه «رژیم صهیونیستی تاسیسات اتمی دیمونا را از سال 1958 بنا کرده است» گفت: دیمونا الان خطری برای منطقه است. زیرا دیمونا وارد مرحله خطر راهبردی شده است چرا که عمر مفید آن پس از 50 سال کار، به سر آمده و گزارشهای عملی و تصاویر ماهوارهای از آسیبهای جدی و بزرگ در آن خبر میدهد.

انرژی هستهای برای کشور دارنده آن احترام بینالمللی میآورد

النسور در بخشی دیگر از سخنان خود، با اشاره به نیاز اقتصادی و سیاسی، خواستار تاسیس نیروگاههای هستهای صلحآمیز در جهان عرب شد و با اشاره به ایران که منابع طبیعی و ذخایر نفتی در اختیار دارد، گفت که  انرژی اتمی در هر کشوری، برای آن کشور احترام بینالمللی میآورد.

النسور در ادامه با اشاره به حق همه کشورها برای استفاده از انرژی صلح آمیز هستهای طبق معاهده منع گسترش سلاحهای اتمی، گفت که این معاهده بر انجام تحقیقات و تولید انرژی اتمی و به کار گیری آن برای اهداف صلحآمیز بدون هیچ تبعیضی تأکید میکند و «این، حقی است که رژیم صهیونیستی آن را رد میکند چرا که تلاشهای عربی برای تصویب قطعنامهای که برنامه اتمی دشمن (اسرائیلی) را تحت نظارت بینالمللی قرار بدهد رد کرده و آخرین مرتبه آن، سبتامبر گذشته بود.

دولت اردن به جای خرید گاز از اسرائیل دنبال انرژی هستهای باشد

در حالی که این روزها اعتراضات در اردن به توافق دولت این کشور با رژیم صهیونیستی برای خرید گاز از آن افزایش یافته است، النسور تصریح کرد که به جای خرید گاز از رژیم صهیونیستی (دولت اردن) باید بر سرمایهگذاری در منابع طبیعی نفت و گاز و انرژیها تجدیدپذیر و معادن زیرزمینی و سنگ اورانیوم تکیه کند.

او در هشداری ضمنی به دولت اردن تصریح کرد: هر کس بر توشه دیگری دل ببندد، گرسنه خواهد ماند.

دکتر اخلیف الطراونه رئیس دانشگاه اردن نیز با تمجید از سیاست استفاده از انرژی هستهای، گفت که امروزه انرژی اتمی، پس از آنکه قدرتی برای ویرانگیری بود، امروز به قدرتی برای گسترش و پیشرفت و روشنگری تبدیل شده است.

انتهای پیام/ص

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 27-09-1393, 11:25

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی