به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 27 تیر 1397

ساخت نخستین جایگاه سوخت‌گیری هیدروژن هوشمند دنیا

ساخت نخستین جایگاه سوختگیری هیدروژن هوشمند دنیا

» سرویس: علمي و فناوري - علم و فناوري ايران

شرکت خودروسازی هوندا با همکاری شرکت تولیدی گازهای صنعتی ایواتانی ژاپن، نخستین جایگاه هیدروژنی هوشمند (SHS) شامل تجهیزات تولید هیدروژن و سامانه شارژ خودرو را در شمال توکیو نصب کرد.

 

به گزارش ایسنا، این جایگاه سوختگیری هوشمند از طریق الکترولیز آب با مصرف برق شبکه، هیدروژن تولید میکند البته این جایگاه از قابلیت استفاده از انرژیهای تجدیدپذیر نظیر برق خورشیدی نیز برخوردار میباشد.

 

ویژگی بارز SHS، تولید هیدروژن پرفشار بدون استفاده از کمپرسور است.

 

در جایگاههای متداول سوختگیری هیدروژن، برای افزایش فشار هیدروژن جهت ذخیرهسازی در مخزن از یک کمپرسور استفاده میشود و به منظور کاهش افت انرژی معمولاً مقیاس تجهیزات افزایش مییابد و همین امر موجب افزایش قابلتوجه هزینهها میشود. برای حل این مشکل، هوندا جهت تولید هیدروژن از یک واحد الکترولیز آب پرفشار استفاده کرده که این امر نیاز به کمپرسور را برطرف کرده است. این روش جدید، مقاومت فشاری لایه الکترولیت را افزایش داده (حداکثر تا 350 بار) و در نتیجه این فیلم میتواند فشار بالای پیل الکترولیز را حفظ کرده و فشار هیدروژن را به محض تولید، افزایش دهد. از اینرو نیاز به کمپرسور حذف شده و مشکل افت انرژی ناشی از اندازهی کوچک جایگاه سوختگیری هیدروژنی رفع شده است.

 

SHS قادر است روزانه 1.5 کیلوگرم هیدروژن تولید و تا حدود 18 کیلوگرم هیدروژن را ذخیره نماید که این مقدار برای سوختگیری کامل چهار تا پنج خودروی برقی پیل سوختی کافی میباشد. فضایی که این جایگاه اشغال میکند تنها 7.8 متر مربع بوده و در عرض یک روز هم قابل نصب است.

 

مسوولان شهرسایتاما اولین واحد از این نوع جایگاه هوشمند را در محل یک کارخانهی زبالهسوزی نصب کردند. در این محل با استفاده از برق تولیدی از گرمای ناشی از سوختن زبالهها، در SHS هیدروژن تولید میشود.

 

این مسوولان در نظر دارند بازدهی این جایگاه هوشمند را آزمایش کرده و هزینههای در حال اجرای این واحد را برای کاربرد جهت ارائه سوخت به خودروهای برقی پیلسوختی دولتی بررسی کنند.

 

ا

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 26-09-1393, 17:56

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی