به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 26 تیر 1397

بومی‌سازی ابزارهای درمان مهم‌ترین اولویت در خوزستان

رئیس مرکز تحقیقات بیماریهای اسکلتی اعلام کرد

بومیسازی ابزارهای درمان مهمترین اولویت در خوزستان

» سرویس: علمي و فناوري - علم و فناوري ايران

رئیس مرکز تحقیقات توانبخشی بیماری اسکلتی و عضلانی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از اجرای طرحهای تحقیقات پژوهشی متنوع در این مرکز خبر داد و افزود: این طرحها بیشتر بر مبنای بومیسازی روشهای درمان، ارزیابی تعادل در بیماران آسیب دیده است.

دکتر حسین نگهبان در گفتوگو با خبرنگار علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه خوزستان، اظهار کرد: این مرکز برای انجام تحقیقات و شیوههای درمانی و پیشگیری از شیوع بالای این بیماریها در جوانان ایرانی تشکیل شده است.

وی درباره خط مشی تحقیقات توانبخشی بیماریهای اسکلتی و عضلانی گفت: این مرکز بر دو شاخص ارزیابی و بومیسازی ابزارهای درمان بیماریهای عضلانی و اسکلتی، ارزیابی بیماران و بررسی راهکارهای روشهای درمانی مناسب بیماران در حال فعالیت است.

دانشیار گروه فیزیوتراپی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور در ادامه افزود: بیماران این مرکز با هر عارضهای کاملا به صورت رایگان درمان میشوند و برنامههای آموزشی این مرکز اغلب در قالب کارگاههای آموزشی عملی برای بیماران و محققان این مرکز اجرا میشود.

نگهبان با اشاره به حضور متخصصین مختلف در مرکز تحقیقات توانبخشی بیماریهای اسکلتی و عضلانی، یادآور شد: گروههای کاردرمانگراها، فیزیوتراپستها، گفتار درمانگراها، روانکاوها، نورولوژی و ارتوپدی از افرادی هستند که در مرکز به عنوان همکاران دائم فعالیت میکنند.

رئیس مرکز تحقیقات توانبخشی بیماریهای اسکلتی عضلانی درباره بزرگترین آفتهایی که مراکز تحقیقات درمان را دچار تهدید میکند، گفت: نبود بودجه کافی برای تهیه و خرید تجهیزات و ابزارهای درمان و تشخیص بیماری و همچنین مخالفت وزارت بهداشت برای جذب و بهکارگیری دانشجوی دکتر PhD تحقیقاتی از جمله مشکلاتی است که این مرکز با آن مواجه میشود. امیدواریم با رفع این دو نیاز مرکز، برنامههای نرمافزاری و انسانی مرکز تأمین میشود.

وی از اجرای طرحهای تحقیقات پژوهشی متنوع در این مرکز خبر داد و افزود: این طرحها بیشتر بر مبنای بومیسازی روشهای درمان، ارزیابی تعادل در بیماران آسیبدیده، سنجش بیماران ورزشی، تعادل در بیماران آسیب دیده از بیماریهای نورولوژیک از جمله MS و درمان مبتلایان آسیب دیدگیهای عضلانی است.

نگهبان تصریح کرد: در حال حاضر تمامی ابزارها و تجهیزات مرکز کاملا بهروز هستند که با استفاده از اعضای هیئت علمی نخبه در مرکز برای بیمارن استفاده میشوند. همچنین با جذب و ایجاد فضای مناسب با حمایت دانشگاه دانشجویان تحقیقات تکمیلی در پیاده سازی ایدههای مرکز کمک و همکاری بسیاری دارند.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 26-09-1393, 17:56

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی