به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 27 تیر 1397

کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی درصدر اولویت‌های وزارت رفاه

تشکیل کارگروه ویژه برای بررسی وضعیت خودکشی در مسجدسلیمان

کنترل و کاهش آسیبهای اجتماعی درصدر اولویتهای وزارت رفاه

» سرویس: اجتماعي - رفاهي و خانواده

مدیر کل دفتر امور آسیبهای اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه ربیعی وزیر رفاه نیز به طور جدی موضوع کنترل و کاهش آسیبهای اجتماعی و ارتقای راه اجتماعی را در صدر اولویتهای وزراتخانه قرار داده است گفت: ایجاد هماهنگی بین بخشی بین دستگاههای ذیربط، استفاده از دانش تحقیق محور در عرصه تصمیم گیری، زمینه سازی برای استفاده از دانش محققان در فرایند سیاست گذاری و گسترش نقش نهادهای مدنی همراه با راهبرد گفت و گوی اجتماعی رویکردهایی هستند که برای اجرای طرحها، اقدامات و برنامههای اجتماعی مورد تاکید هستند.

به گزارش سرویس اجتماعی ایسنا، روزبه کردونی که برای بررسی وضعیت آسیب های اجتماعی به شهرستان مسجد سلیمان سفر کرده بود در جلسه دانشجویان دانشگاه ازاد که با حضور فرماندار ، فرمانده نیروی انتظامی، دادستان، مدیر بهزیستی و هیئت رئیسه دانشگاه برگزار شد اظهار کرد: همانگونه که رئیس جمهور اشاره داشته تدبیر در خصوص مسائل اجتماعی یکی از اولویتهای ملی و در صدر برنامههای دولت قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه ربیعی وزیر رفاه نیز به طور جدی موضوع کنترل و کاهش آسیبهای اجتماعی و ارتقای راه اجتماعی را در صدر اولویتهای وزراتخانه قرار داده است گفت: ایجاد هماهنگی بین بخشی بین دستگاههای ذیربط، استفاده از دانش تحقیق محور در عرصه تصمیم گیری، زمینه سازی برای استفاده از دانش محققان در فرایند سیاست گذاری و گسترش نقش نهادهای مدنی همراه با راهبرد گفت و گوی اجتماعی رویکردهایی هستند که از طرف وزیر رفاه برای اجرای طرحها، اقدامات و برنامههای اجتماعی مورد تاکید هستند.

کردونی با اشاره به میزان بالای نرخ نزاع در کشور به سخنان مقام معظم رهبری در خراسان شمالی اشاره کرد و گفت: در آن سخنرانی ایشان در میان سوالات متعددی که مطرح کردهاند این پرسش را بیان نمودند که چرا میزان خشونت و پرخاشگری در روابط اجتماعی بالاست؟ باید به دور از جناحبندیهای سیاسی و با رویکرد کاملا علمی و متعهدانه این پرسش بررسی و پاسخ مناسب برای آن یافت شود تا بتوان راهکارهای موثری طراحی و اجرا کرد.

مدیر کل دفتر امور آسیبهای اجتماعی وزارت کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: در حوزه معاونت رفاه اجتماعی سیاست ابلاغی توسط دکتر میدری معاونت رفاه اجتماعی بررسی مشکلات به صورت منطقهای و یافتن راهکارهای بومی است. بنابراین ما دنبال به تجویز آمرانه و از بالا و به پایین سیاستها و دستور العملها نیستیم.

وی با اشاره به دیدار استاندار خوزستان با وزیر رفاه و معاون رفاهی گفت: مقرر شده است اقداماتی متعددی از سوی مجموعه استانداری خوزستان و معاونت رفاه اجتماعی برای مبارزه با فقر و ارتقای رفاه اجتماعی در مناطق مختلف استان خوزستان انجام پذیرد.

تشکیل کارگروه ویژه برای بررسی وضعیت خودکشی در مسجدسلیمان

گفتنی است در این نشست فرماندار مسجد سلیمان، دادستان، فرمانده نیروی انتظامی و معاون پژوهشی دانشگاه طی سخنانی پارهای از مشکلات و مسائل اجتماعی در شهر مسجدسلیمان را بیان کردند و بویژه نسبت به افزایش اقدام به خودکشی در این شهر ابراز نگرانی کردند. لازم به ذکر است در پایان این جلسه مقرر شد کارگروه ویژهای در فرمانداری مسجد سلیمان برای بررسی وضعیت خودکشی با حضور نمایندگان دستگاهها و مسئولین دانشگاه آزاد تشکیل شود و مدیر کل دفتر امور آسیبهای اجتماعی وزارت رفاه نیز سازمان بهزیستی استان را موظف کرد که از محل اعتبارات این وزراتخانه همکاری و همراهی همه جانبه با این کارگروه داشته باشد.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 26-09-1393, 17:55

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی