به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 30 شهریور 1397

نایب رییس انجمن پزشکان عمومی ایران خواستار شد: پزشک عمومی بازیگر اصلی نظام سلامت باشد

نایب رییس انجمن پزشکان عمومی ایران خواستار شد: پزشک عمومی بازیگر اصلی نظام سلامت باشد

» سرویس: اجتماعي - سلامت

نایب رییس انجمن پزشکان عمومی ایران گفت: برای اجرا و گسترش برنامه پزشک خانواده به اندازه کافی پزشک عمومی داریم، اما برخی نمیخواهند پزشک عمومی بازیگر اصلی نظام سلامت کشور باشد.

وی در ادامه توضیح داد: اینگونه اقدامات و اظهار نظرها چنین به ذهن القا میکند که برخی مسوولان به جای بازیابی هویت طب عمومی و طراحی نقش و شأنیت بخشیدن برای پزشکان عمومی در قالب پزشک خانواده و نظام ارجاع و به جای اینکه با پرداخت مناسب به آنان زمینه مشارکت و ماندگاریشان را در برنامههای پزشک خانواده روستایی و شهری فراهم آورند، ناخودآگاه دنبال حذف پزشکی عمومی از نظام بینظام سلامت کشور هستند.

گلعلیزاده با بیان اینکه برای آموزش پزشکان عمومی هزینه بسیاری شده و بسیاری از جوانان مستعد جامعه این رشته را انتخاب کردهاند، اما در نظام سلامت ما هر چه زمان میگذرد این سرمایههای کشور بیشتر نادیده گرفته میشوند، افزود: دانشکده پزشکی افتتاح میکنیم، ظرفیتها را افزایش میدهیم و بعد پزشک عمومی را به امان خودش رها میکنیم. قانون برنامه پنجم و سیاستهای ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری تکلیف را روشن کرده و آن هم اجرای برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع، تغییر نظام آموزش پزشکی عمومی بر مبنای راهبردهای برنامه پزشک خانواده و آمایش سرزمینی دانشگاههای علوم پزشکی کشور است.

نایب رییس انجمن پزشکان عمومی ایران در پایان با یادآوری این که هفت ماه از اجرای برنامه تحول نظام سلامت گذشته است، بیشترین تحولات را در بخش درمان و در جهت کاهش پرداختی از جیب، برچیدن بساط پرداختیهای غیرمتعارف و ساماندهی بازار سلامت در حوزه دانست و تاکید کرد: در ادامه حتما باید توجه جدی به طراحی نظام ارجاع با محوریت پزشک خانواده و مبتنی بر گایدلاین، نظام سطحبندی و خرید راهبردی خدمات باشد. خدمات ارایه شده در سطوح دوم و سوم بسیار گران است و منابع زیادی را به خود اختصاص میدهد، در حالی که 75 تا 80 درصد از خدمات را پزشکان عمومی در سطح یک ارائه میدهند. اگر به این مساله توجه نکنیم، هزینهکرد منابع سلامت بدین شکل در طولانیمدت مشکلات عدیدهای ایجاد خواهد کرد.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 26-09-1393, 17:55

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی