به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 29 شهریور 1397

مبانی‌سازی حوزه و ساختارسازی دانشگاه لازمه ایجاد تمدن اسلامی است

معاون آموزشی بسیج اساتید کشور:

مبانیسازی حوزه و ساختارسازی دانشگاه لازمه ایجاد تمدن اسلامی است

» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي

معاون آموزشی سازمان بسیج اساتید کشور مبانیسازی حوزه و ساختارسازی دانشگاه را لازمه ایجاد تمدن اسلامی دانست و گفت: دانشگاه و حوزه باید مبانی و ساختار حکومتی برآمده از اسلام را طراحی و آن را به جهان عرضه کنند.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)-منطقه چهارمحال و بختیاری- حجتالاسلام عباس نصیریفر در همایش اساتید بسیجی با موضوع «وحدت حوزه و دانشگاه» با اشاره به 27 آذر روز وحدت حوزه و دانشگاه، این روز را بر همه تلاشگران این عرصه تبریک گفت و انقلاب اسلامی را الگوی وحدت و انسجام در جهان دانست.

وی نقش نخبگان حوزوی و دانشگاهی در جهت‎بخشی صحیح بشریت به سمت زندگی سالم توام با آرامش و امنیت را بسیار اساسی و مهم دانست.

نصیریفر سبک و شیوه چگونه زندگی کردن را یکی از دغدغههای مهم ذهنی و فکری بشریت امروز دانست و از رسانه به عنوان یکی از مهم‎ترین ابزار هدایت کننده زندگی امروز بشر یاد کرد و گفت: اکنون رسانه به عنوان یک ابزار قدرت و سرعت زمام سبک زندگی خانوادهها را به دست گرفته است تا جایی که حتی در محافل شخصی و خانوادگی ما نیز وارد شده و به ما جهت میدهد.

وی با بیان اینکه فضای مجازی و رسانه تمام شئونات زندگی بشریت را در دست گرفته است افزود: بیش از 700 شبکه ماهوارهای با کوچکترین روش که همان ساخت فیلم و سریال جذاب است میکوشد ذهن خانوادهها را تیرباران ضد ارزش‎ها کند و آرام آرام سبک زندگی را عوض کند.

زندگی در عصر مدرن بدون واکسینه کردن جامعه از آسیب‎ها امکان پذیر نیست

نصیریفر با اشاره به ضعف برنامه‎ریزی در داخل کشور برای مقابله با این جریان، تصریح کرد: زندگی در عصر مدرن بدون برنامه‎ریزی و واکسینه کردن جامعه از خطرات و آسیب‎ها امکان پذیر نیست اما متاسفانه ما در این عرصه ضعیف عمل کرده‎ایم.

وی با یادآوری اینکه مدیریت عصر مدرن در دست تمدن غرب است افزود: غرب به واسطه دو قدرت پول و تجهیزات نظامی عصر مدرن را در دست گرفته و آن را مدیریت می‎کند.

نصیریفر در ادامه به تشریح اهداف و روح تمدن غربی پرداخت و گفت: قطع ارتباط انسان با خدا و قطع ارتباط انسان با انسان از جمله اهداف مهم تمدن غربی بود که نتوانستند آن را عملیاتی کنند و به شکست انجامید.

وی جایگزین کردن ایده‏های بشری بجای ایده‏های دینی را یکی دیگر از اهداف تمدن غربی در راستای نفوذ بر بشریت عنوان و اظهارکرد: غرب مبنا و اصول برنامه ریزی خود را نه بر اساس مبانی ارزشی و ماورائی بلکه بر اساس ذهن بشریت تدوین می‎کند.

نصیریفر با بیان اینکه تمدن غرب در ساختار سازی موفق اما در مبنا و اصول بی‎پایه و شکست خورده است افزود: یکی از اندیشمندان غربی اعتراف کرد که اگر غربی‎ها مبانی و اصول دینی را می شناختن و آن را درک می‎کردند به طور قطع برنامه و ساختاری برای بشریت تدوین می‏کردند که همگان راهی بهشت می‏شدند.

تهی بودن تمدن غرب از ارزش‏ها عامل گرایش آنان به سمت جریانات منحرف است

معاون آموزشی سازمان بسیج اساتید کشور با طرح این سوال که چرا شیطان پرستی و دیگر عقاید بی ‏پایه و اساس در غرب طرفداران بسیار دارد؟ تهی بودن تمدن غربی از ارزش‏ها و معارف دینی و اسلامی را عامل اصلی برای گرایش به سمت جریانات منحرف و فاسد دانست.

نصیریفر با طرح این سوال که آیا با تورات و انجیل میتوان بشریت را مدیریت و هدایت کرد، گفت: جهان غرب همچون یک انسان تشنه در کویر است که به دنبال آب گوارا میگردد ولی آن را نمییابد بنابراین برای رفع تشنگی خود هر چیزی را سر میکشد، جهان غرب این چنین حالتی را پیدا کرده است.

تحول جهان امروز به هیچ عنوان به نفع غربیها نیست

وی با تاکید بر اینکه بشر امروز از تمدن غربی برگشته است، جهان را به تعبیر رهبر انقلاب در یک پیچ بزرگ تاریخی دانست و گفت: جهان امروز در یک تحول بزرگ قرار دارد که این تحول به هیچ عنوان به نفع غربیها نیست.

نصیریفر با طرح این سوال که چرا مردم از تمدن غربی برگشته‎اند، افزود: چرا که تمدن بشری غرب آسایش و رفاه را برای مردم فراهم کرده اما آرامش را از آنها گرفته است؛ بنابراین این چنین تمدنی توانایی اداره و مدیریت جامعه را ندارد.

معاون آموزشی سازمان بسیج اساتید کشور تمدن اسلام را تنها پاسخگویی حقیقی و راستین به نیازهای بشریت دانست و هدایت و خارج کردن آنها از سرگردانی موجود را وظیفه امروز حوزه و دانشگاه برشمرد و گفت: فقه مبتنی بر تفکر اهل بیت(ع) توام با حکمت متعالیه می‎تواند تمدن ساز شود که تحقق این مهم به نقش آفرینی حوزه و دانشگاه گره خورده است.

نصیریفر با بیان اینکه متاسفانه تاکنون معنا و مفهوم وحدت حوزه و دانشگاه به درستی تبیین نشده است، تصریح کرد: حوزه و دانشگاه باید تکلیف رابطه علم و دین را با یکدیگر مشخص کنند که اگر این مهم مشخص نشود به یقین وحدت حوزه و دانشگاه نیز شکل نخواهد گرفت.

علم مبتنی بر دین بشریت را بر سر منزل مقصود خواهند رساند

وی با تاکید بر اینکه علم مبتنی بر دین بشریت را بر سر منزل مقصود خواهند رساند، تصریح کرد: دیگر نمی‎توان جهان را با علوم و مبانی دست ساخت بشری به سمت کمال و رستگاری هدایت کرد بلکه باید با علم دینی تمدن اسلامی را متشکل کرد و بشریت به سمت آن سوق داد.

وحدت حوزه و دانشگاه نه با اعمال دینی بلکه با علم دینی محقق خواهد شد

معاون آموزشی سازمان بسیج اساتید کشور با بیان اینکه وحدت حوزه و دانشگاه با ساخت مسجد در دانشگاه و حضور روحانی محقق نمی‎شود، افزود: وحدت حوزه و دانشگاه نه با اعمال دینی بلکه علم دینی محقق خواهد شد.

وی وظیفه امروز حوزه و دانشگاه در ایجاد تمدن اسلامی را ارائه مبانی از طرف حوزه‎های علمیه و ساختارسازی و مدلسازی توسط دانشگاه دانست و گفت: دانشگاه و حوزه باید مبانی و ساختار حکومتی برآمده از اسلامی را طراحی و آن را به جهان عرضه کنند.

به گفته معاون آموزشی سازمان بسیج اساتید کشور، غرب تاکنون طعم معنویت و پاکی را نچشیده است و به دنبال یک الگو و مدل برای ایجاد تمدن جدید می‎گردد تا رابطه انسان با خدا، با خود، دیگران و طبیعت را اصلاح کند بر همین اساس وظیفه جامعه دانشگاهی و حوزوی بسیار خطیر است.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 26-09-1393, 17:54

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی