به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 26 تیر 1397

دیدار وزیر خارجه مصر با رئیس جمهور و همتای عراقی‌اش

/بروز رسانی شده است/

دیدار وزیر خارجه مصر با رئیس جمهور و همتای عراقیاش

» سرویس: بين الملل - آسيا،خاورميانه

وزیر خارجه مصر در سفر به بغداد با رئیس جمهوری و وزیر خارجه عراق دیدار و با آنها در خصوص راههای مقابله با گروههای تروریستی به ویژه داعش و تحولات عراق بحث و تبادل نظر کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم، سامح شکری، وزیر خارجه مصر در سفر خود به عراق با فواد معصوم، رئیس جمهوری این کشور دیدار و بر حمایت قاهره از تلاشهای دولت بغداد در مقابله با تروریسم تاکید کرد.

شکری همچنین پیام عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر مبنی بر تاکید بر ضرورت ادامه مذاکرات ملی و مشارکت تمامی گروههای عراقی جهت حفظ وحدت و ثبات این کشور و حمایت از تلاشهای بغداد در مقابله با گروههای تروریستی از جمله داعش را به فواد معصوم تقدیم کرد.

فواد معصوم نیز بر نقش تاریخی مصر و اهمیت دیدار اخیر خود با سیسی در نیویورک تاکید کرد و گفت: ما خواهان ادامه مشارکت مصر در حفظ ثبات و امنیت عراق هستیم.

وی همچنین بر پایبندی دولت عراق به تحقق آشتی ملی با مشارکت تمامی طرفها واهمیت تحکیم روابط میان عراق و مصر در تمامی زمینهها تاکید کرد.

سامح شکری همچنین با ابراهیم جعفری، وزیر خارجه عراق نیز دیدار و با وی در خصوص روابط دو جانبه، اوضاع داخلی عراق و راههای مقابله با گروهها تروریستی بحث و تبادل نظر کرد.

سامح شکری در پایان سفر خود به عراق نیز در کنفرانس مطبوعاتی مشترکی با ابراهیم جعفری همتای عراقی خود حاضر شد و تاکید کرد که مصر در رویارویی با تروریسم و داعش به عراق کمک خواهد کرد.

وی ادامه داد: شرایط ایجاب میکند که دو کشور در این زمینه با هم همکاری کنند. ما در مصر نیز هم اکنون با دادن کمکهای مشاورهای و اطلاعاتی به ائتلاف علیه داعش و نیز با اقدامات فرهنگی و عقایدی به رویارویی با این پدیده برخواستیم.

شکری همچنین بر ضرورت وحدت اراضی عراق و نیز مشارکت تمامی گروههای این کشور در ساختار قدرت گفت: ما به دنبال گسترش روابط با عراق هستیم و امنیت و ثبات این کشور از خواستههای ماست.

جعفری نیز در این کنفرانس مطبوعاتی گفت: راههای امداد به تروریسم در عراق و منطقه بسیار متنوع است و تروریستها از شیوههای مختلفی برای ضربه زدن به ما استفاده میکنند.

وی ادامه داد: باید میان رهبران کشورهایی که عامدانه به تروریستها کمک میکنند و آنهایی که فعالیت تروریستها در داخل کشورشان خارج از توان رهبران آن است، تفاوت قائل شد. باید منابع مالی و راههای عبور و مرور تروریستها را تا حد امکان مسدود کرد تا با این کار تروریستها ضعیف شوند.

وزیر خارجه عراق در پایان با استراتژیک خواندن نقش رسانهها در رویارویی با تروریسم و داعش گفت: تروریستها از رسانه برای اقدامات خود به خوبی بهره میگیرند و ما نیز برای رویارویی با داعش در این زمینه باید متحد عمل کنیم.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 26-09-1393, 17:53

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی