به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 1 مرداد 1397

سربازان انگلیسی از اتهام قتل و شکنجه‌ عراقی‌ها تبرئه شدند

سربازان انگلیسی از اتهام قتل و شکنجه عراقیها تبرئه شدند

» سرویس: بين الملل - فرامنطقه اي

نتایج تحقیقات «السویدی» که امروز (چهارشنبه) منتشر شد، نشان میدهد که اتهاماتی مبنی بر اینکه سربازان انگلیسی پس از یک درگیری در سال 2004 زندانیان عراقی را کشته و یا دیگران را شکنجه کرده و یا مورد سوءاستفاده قرار دادند، صحت ندارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، این تحقیقات که السویدی نام دارد و برگرفته از نام یک جوان 19 ساله عراقی است که به دست سربازان انگلیسی کشته شد، پنج سال به طول انجامید و 30 میلیون پوند هزینه داشت.

این تحقیقات برای رسیدگی به اتهامات مطرح شده از سوی عراق شکل گرفت. به گفته مقامهای عراقی، سربازان انگلیسی 20 مرد را بازداشت کرده و آنها را قبل و پس از نبرد در جنوب عراق در سال 2004 به قتل رساندند.

شاهدان عراقی به بازرسان گفتند که سربازان انگلیسی در ماه مه سال 2004 مردان عراقی را در یک کمپ ارتش به نام «ابو نجی» کشتند و علاوه بر این با 9 زندانی بدرفتاری کردند. این در حالی است که ارتش انگلیس میگفت که این افراد در میدان نبرد کشته شدهاند و هرگونه سوءرفتار را رد میکرد.

در جریان آخرین نشست السویدی که به چندین مورد قتل، شکنجه و قطع عضو رسیدگی کرد، «تاین فوربس» رئیس السویدی گفت که تمام اتهامات جدی علیه سربازان انگلیسی نادرست بود و از شهادت دروغ عراقیها گلایه کرد.

وی گفت: من به نتیجه قطعی رسیدهام که اکثر اتهامات جدی که علیه سربازان انگلیسی مطرح شده، کاملا و تمام و کمال غلط بود و یا سندی برای آن وجود نداشت. اکثر اتهامهای بیاساس حاصل دروغهای عمدی و حسابشده بوده و مسوولیت آن به عهده کسانی است که آنها را مطرح کردهاند.

این در حالی است که فوربس با اشاره به تغییراتی در سیستم رفتار نظامیان انگلیسی با زندانیان، تاکید کرد که برخی از رفتارها بدرفتاری بوده است که شامل بیخوابی اجباری، گرسنگی اجباری و استفاده از روشهای خاص بازجویی بوده است.

در همین حال خبرگزاری پرس اسوسیشن گزارش داد، ارتش انگلیس با 9 زندانی عراقی بدرفتاری کرده است اما اتهام شکنجه و قتل آنها صحت ندارد.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 26-09-1393, 17:53

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی