به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 1 مرداد 1397

تشکیل اتاق‌های فکر در سازمان قضایی نیروهای مسلح

تشکیل اتاقهای فکر در سازمان قضایی نیروهای مسلح

» سرویس: معارف و حقوق - حقوقي و قضايي

اتاق های فکر در دو حوزه اداری و قضایی در سازمان قضایی نیروهای مسلح تشکیل میشود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ﻳﻜﻲ از آﺳﻴﺐ ﻫﺎی ﺟﺪی در ﺣﻮزه ﻣﺪﻳﺮﻳﺘﻲ، ﮔﺮﻓﺘﺎر ﺷﺪن ﺗﺼﻤﻴﻢ ﮔﻴﺮﻧﺪﮔﺎن در ﮔﻴﺮودار ﻣﺴﺎﻳﻞ اﺟﺮاﻳﻲ روزﻣﺮه اﺳﺖ.

اﺗﺎق ﻓﻜﺮ به عنوان اﺑﺰار ﻣﺪﻳﺮﻳﺘﻲ ﻣﻲ ﺗﻮاﻧﺪ ﺑﺎ ﺑﻬﺮه ﮔﻴﺮی از ﺗﻔﻜﺮ ﺟﻤﻌﻲ، ﺿﻤﻦ ﺷﻨﺎﺳﺎﻳﻲ ﻓﺮﺻﺖ ﻫﺎ، ﺗﻬﺪﻳﺪﻫﺎ، ﻧﻘﺎط ﻗﻮت و ﺿﻌﻒ، ﺧﻄﺎﭘﺬﻳﺮی ﻋﻤﻠﻜﺮد ﺳﺎزﻣﺎن را ﺑﻪ ﺣﺪاﻗﻞ ﻣﻴﺰان ﻣﻤﻜﻦ ﺗﻘﻠﻴﻞ داده و در اراﺋﻪ راه حل هایی ﺑﺮای ﺑﻬﺒﻮد ﻋﻤﻠﻜﺮد، ﻣﻔﻴﺪ ﺑﺎﺷﺪ.

با توجه به این آثار، همچنین به استناد قانون برنامه سوم پنج ساله ی توسعه ی قضایی کشور ایجاد اتاقهای فکر در سازمان قضایی نیروهای مسلح ضرورتی اجتناب ناپذیر شناخته شده و به منظور بهرهوری از حداکثر ظرفیت این ابزار مدیریتی، شیوهنامه اجرایی اتاق فکر تصویب و ابلاغ شد.

بهره گیری از خرد جمعی نخبگان قضایی و اداری از اهداف تشکیل اتاق فکر در سازمان قضایی است و شناسایی و پرورش ایده ها و پیشنهادهای مؤثر در بهره وری و کارآمدی سازمان از دیگر اهداف می باشد.

آسیب شناسی سیاست جنایی و فرآیندها و رویه معمول در دادسراها و دادگاه های نظامی و قوانین شکلی و ماهوی مرتبط با جرایم و مجازات های نیروهای مسلح از منظر حقوقی و جرم شناسی پیشگیرانه از وظایف پیش بینی شده برای اتاق های فکر سازمان قضایی است.

ارائه پیشنهادهای لازم جهت پویایی و چابک سازی سیستم، افزایش انگیزه کارکنان، استانداردسازی خدمات، ارتقاء بهره وری و آیندهشناسی و تصمیم سازی از دیگر وظایف اتاق های فکر سازمان قضایی نیروهای مسلح است.

ساختار اتاق های فکر در سازمان قضایی نیروهای مسلح، شامل اتاق فکر اداری و اتاق فکر قضایی است که تحت نظارت و سیاست گذاری شورای پژوهشی سازمان فعالیت می کنند.

مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش، ریاست علمی اتاق های فکر را بر عهده دارد و اعضاء ثابت شامل 5 نفر از مدیران، کارکنان اداری و نخبگان قضایی است که دانش و تجارب مرتبط با مسائل سازمان در حوزه ی ذی ربط را دارند.

مدیران، قضات و کارشناسان به حسب علاقه و دانش خود می توانند آزادانه در جلسات اتاق فکر حضور یافته و بر اساس برنامه ی اعلامی به طرح نظراتشان بپردازند.

انتهای پیام

در زمینهی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • «ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بیاحترامی به اشخاص، قومیتها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزههای دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر میشود.
نام و نام خانوادگی*
ایمیل
متن نظر*
● تعداد نظرات (0)
تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 26-09-1393, 17:51

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی